Grupy Kibicowskie: Żyleta bojkotuje!

Autor Redakcja 40 (komentarze)

Grupy Kibicowskie Legii Warszawa informują, że w związku z wydarzeniami przed i w trakcie meczu derbowego oraz brakiem nie tylko odpowiedzi na pytania SKLW o osoby za nie odpowiedzialne, ale po prostu jakiegokolwiek stanowiska klubu, fanatycy z Żylety bojkotują mecz Legia – Wisła. Sytuacja jest bardzo poważna – w następstwie działań pracowników klubu, pod naciskiem wojewody, zagrożone było zdrowie i życie jego własnych kibiców! Przypominamy:

1. Klub w żaden sposób nie zareagował na liczne relacje o skandalicznych warunkach wpuszczania kibiców na Żyletę, powodujących zagrożenie życia i zdrowia. Nie ma więc informacji, czy w tej sprawie zostaną podjęte jakiekolwiek działania.

2. Klub nie ujawnił, kto odpowiada za straty finansowe będące następstwem nieprofesjonalnej akcji ochrony, szturmującej schody między sektorami z wykorzystaniem gazu na 3 minuty przed przerwą, czyli momentem, gdy duża część kibiców ruszy na schody.

3. Klub nie ujawnił, kto z jego przedstawicieli inspirował zatrzymania, jakich w sobotę o 6 rano bezprawnie dokonywała policja. Chodzi o osoby, którym zarzuca się wykroczenie w postaci nie podporządkowywania się poleceniom ochrony, które przy żywiołowym dopingu nie były słyszalne.

4. Klub zakazał prezentacji opraw.

Każda z tych kwestii z osobna mogłaby być podstawą naszej decyzji. Nie może być zgody na takie działania – i to za nasze, kibiców, pieniądze. Właścicielom zakupionych biletów oraz karnetów pozostawiamy pod rozwagę, co z własnej kieszeni finansują.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

40 ( komentarze )
Paź 4, 2012
13:50
#1 Mirgo(L) :

Jestem kibicem z trybuny południowej. Starym, wiernym Legionistą od lat 70, z około 130 wyjazdami ze starej Żylety tamtych lat. Ostatnie posunięcia ITI, wojewody, działania ochrony i policji, nie przynoszą im chwały, ale zastanawiają mnie dwie sprawy. Dlaczego SKLW, nie zorganizuje gdzieś na mieście konferencji prasowej? Trzeba by zaprosić na nią obiektywnych dziennikarzy np. Przegladu Sportowego, kogoś z Caffe Footbal Canal+ i jeszcze kilku mądrych, ażeby przekazali ludziom, o co naprawdę Wam chodzi. Teraz społeczeństwo wizerunek Legionisty z Żylety, ma pokazany przez nieobiektywne media. W Waszych argumentach nigdy nie znalazłem też tego, co mnie szczególnie boli. Chodzi mi o to, że ITI z NASZEJ Legii zrobiło sobie finansową krowę dojną. Wali klub odsetkami, zadłużając go ponad miarę. Nie wszyscy o tym wiedzą, a WY tego nie mówicie. Skoro macie być reprezentantami wszystkich kibiców, zawalczcie też o tych z innych trybun. Właśnie takie informacje niektórym dałyby inne spojrzenie na Wasze działania i dałyby może ich poparcie. Bo nazywanie ich Januszami, Piknikami czy inaczej, gwizdanie na nich, gdy próbują dopingować, nie jest im obojętne. Żyleta jest sercem i płucami Ł3 ale funkcjonuje w żywym organiźmie jakim jest cały stadion. Pozdrawiam i życzę przemyślanych i trafnych decyzji dla dobra NASZEJ Legii.

Paź 4, 2012
19:30
#2 weteran999 :

prawdziwy kibic nie bojkotuje, prawdziwy kibic wspiera! chcesz manifestowac swoje zale do iti? nie kupuj pepsi i nie wpierd..hot dogow, ale na mecz przyjdz! mam za soba 999 meczy i nie mam zamiaru przez gowniarzy zepsuc swojego jubileuszu – bede!

Paź 4, 2012
20:52
#3 seba :

10/10

Paź 6, 2012
22:44
#4 ech :

Tak ogólnie dalej nie wiem o co walczycie. O co ten bojkot.
Ja tam żadnych represji nie odczuwam, swoim działaniem nie narażam się nikomu.
Pytanie walka to czy się:
– o race
– o petardy
– o niedrożne przejścia
– o wpływy ULTRASÓW
– o ludzi, którzy mają do czynienia z prawem.
– o brak stewardes/ochrony na trybunie.
– o to aby ITI zbankrutowało, a Legia razem z nim.
– o to aby wszyscy wieszali psy na klub.
– o to aby PRAWDZIWI KIBICE byli nazywani kibolami.
– o kary dla Legii za łamanie zasad pod którymi się podpisała.
– o pisuary
– o to aby o Legii było głośno w negatywnym znaczeniu.
– o to… aby już nikt nie identyfikował się z Legią o innych poglądach.
– o to aby na starość dostać w mordę od młodszego pokolenia.
– o to aby czarne było białe, a białe czarne.
– o powrotu do lat 90.

Może ktoś z ” Kumatych ” odpowie.
Tylko proszę pisać z argumentami, puste słowa nic nie znaczą…
I nie rzucać hasła o normalność… bo łamanie prawa to nie jest normalna rzecz.
Chce po prostu wiedzieć o co to się rozchodzi.
Bo o dobro drużyny to wy na pewno nie walczycie.

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»