Sobota, Źródło, 11:00-15:00 ostatni kiermasz przed rocznicą PW

Autor Redakcja 7 (komentarze)

Jak co roku, kibice Legii Warszawa licznie wezmą udział w obchodach związanych w rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Z każdym rokiem wybór formy uczestnictwa w uroczystościach oraz liczba inicjatyw oddolnych-dzielnicowych, zwiększają się w postępie geometrycznym. W najbliższą sobotę w Źródle, w godzinach 11:00-15:00 zostanie przeprowadzona coroczna dystrybucja tradycyjnych zniczy w kształcie herbu naszego klubu oraz namiarów na Miejsca Pamięci na terenie Warszawy i okolic, w których należy je zapalić 01.08.

Będą także blankiety na znicze z wkładem znane z innej legijnej akcji – „O Poległych PamiętaMY”, która polega dla odmiany na tym, że zainteresowani sami wyszukują w swojej okolicy takie miejsca i ustawiają w nich lampki z otrzymanymi wcześniej blankietami. W tym roku weźmie w niej udział rekordowa liczba 30 fanklubów z całej Polski, które się zgłosiły do SKLW o przydział blankietów adekwatny do liczby odwiedzanych miejsc.

Kolejna akcja to „Flaga dla Powstańców zamiast na Euro”. Na stoiskach będą rozdawane chorągiewki na samochód w barwach narodowych. Przyozdabiamy nimi nasze pojazdy 01.08. na czas „trwania Powstania”, czyli do 03.10.

Po wieloletniej aktywności tylko na terenie Warszawy, od kilku lat rocznica 1.08. dla legionistów z całego kraju jest okazją do uczczenia pamięci żołnierzy formacji niepodległościowych poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej na terenie całej Rzeczypospolitej. Jeżeli ktoś chciałby ooddać hołd, a nie może być w sobotę po odbiór zniczy/blankietów lub nie otrzymał ich wcześniej, niech 01.08. po prostu ustawi lampki: czerwoną, białą i zieloną na najbliższym Miejscu Pamięci .  PamiętaMY.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Dla przypomnienia, podsumowanie zeszłorocznych obchodów z udziałem kibiców Legii.

W sobotę będzie można również kupić koszulki w symbolicznej cenie 44 zł, z których zysk będzie przeznaczony na wieńce i znicze składane przez kibiców Legii w trakcie uroczystości związanych z upamiętnianiem wydarzeń, które miały miejsce w trakcie dramatycznych 63 dni zrywu obywateli Warszawy. W związku z wielkim zainteresowaniem w poprzednich terminach, w przypadku wyczerpania się niewielkiej partii sobotniej, kolejna ograniczona liczba koszulek będzie dostępna na okolicznościowe vouchery. Opłata w sobotę na miejscu, odbiór od wtorku w sklepie ABJ w oparciu o voucher z podanym rozmiarem. Na stoisku przez cały czas będą dostępne wszystkie rozmiary do sprawdzenia rozmiarówki.

 

Jeżeli po dzisiejszej przedmeczowej sprzedaży coś zostanie, dostępny będzie również ten wzór:

Zapraszamy do udziału we wszystkich uroczystościach zarówno centralnych, jak i dzielnicowych. Program obchodów podamy wkrótce.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

Napisano w : Różne 7 (komentarze)
7 ( komentarze )
Lip 27, 2012
19:50
#1 manieczka :

i cos wiecej wiadomo apropo koszulek- konkretnie 2 wzor? Zostały jakies?

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»