Przed rundą jesienną – o flagach i innych zasadach na Żylecie

Autor Redakcja 0 (komentarze)

Dzisiaj drużyna Legii Warszawa wraca na boisko przy Łazienkowskiej, a niedługo zacznie się liga. Niżej znajdziecie informację osób odpowiedzialnych za oflagowanie naszego stadionu oraz przypomnienie zasad ustalonych przez legijne grupy kibicowskie, które przed kolejną rundą rozgrywek zapraszają wszystkich kibiców do zapoznania się z nieformalnym regulaminem Żylety.

Flagi

Jakiś czas temu Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz grupa ultras UZaLeżnieni wydali wspólny gadżet, z którego dochód miał zostać przekazany na uszycie nowej flagi „Jesteśmy Waszą Stolicą”. Ta inicjatywa przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Całkowity zysk jest tak duży, że podczas letniej przerwy, oprócz wyżej wspomnianej flagi powstanie znacznie więcej nowych płócien. Wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup koszulki i co za tym idzie dołożyli swoją
cegiełkę do odnowienia legijnego oflagowania serdecznie dziękujemy.
 
Przy okazji prezentujemy szereg ustaleń dotyczących oflagowania Żylety, podjętych przez grupy kibicowskie Legii Warszawa:
 
1. Wieszaniem i zdejmowaniem flag na stadionie zajmuje się grupa UZależnieni, wraz z grupą flagowych.
 
2. Każdy z kibiców jest odpowiedzialny za pilnowanie flag, w szczególności zaś tego, aby żadna fana nie była samowolnie przewieszana lub zdejmowana przez nieuprawnione do tego osoby. W przypadku zauważenia takiej sytuacji, prosimy niezwłocznie informować o tym osoby zajmujące się flagami.
 
3. Decyzję o rozmieszczeniu flag na trybunie podejmuje wyłącznie grupa UZaLeżnieni wraz z grupa flagowych. Określony rodzaj flag (główne, dzielnicowe, fanklubowe) będzie miał swoje konkretne miejsce na trybunie.
 
4. Każdy kibic jest zobowiązany szanować flagi i dbać o nie. W związku z tym zwracajmy szczególną uwagę osobom, które np. po strzelonej bramce wskakują na barierki, bowiem w kilku przypadkach skutkowało to oberwaniem troków. Kibice, którzy swoim zachowaniem spowodują szkody w oflagowaniu, zostaną obciążeni kosztami jego naprawy.
 
5. W trosce o jakość i wysoki poziom graficzny projektowanych flag, prosimy o konsultowanie projektów z kibicami odpowiedzialnymi za oflagowanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, grupy kibicowskie służą swoją pomocą w projektowaniu i realizacji flag lub innych gadżetów.

6. Zabrania się produkowania flag drukowanych oraz tzw. bannerów. Na stadionie Legii nie ma miejsca dla tego typu wynalazków i nie będą one wieszane. Flagi będą tylko szyte.
 
7. Podczas spotkań zabrania się wieszania szalików na flagach. Powód każdemu powinien być znany – psuje to efekt wizualny naszego oflagowania.
 
8. Bezpieczeństwo naszych barw jest sprawą priorytetową, dlatego też informujemy, że nie ma możliwości zabrania po meczu swojej flagi do domu. Odbiór danej flagi dzielnicowej lub fan klubowej (np. do uprania lub naprawy) może nastąpić tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z flagowymi przez znanego i upoważnionego kibica z danej dzielnicy bądź FC (najlepiej osoby odpowiedzialnej za zapisy na wyjazdach).
 
9. Kibice z danej dzielnicy bądź FC, pragnący wywiesić swoją flagę na danym meczu, proszeni są o kontakt z grupa UZaLeżnieni bądź z grupą flagowych najpóźniej dzień przed meczem.
 
10. Na dzień dzisiejszy wszelkie atrybuty zorganizowanego ruchu kibicowskiego znajdują swoje miejsce wyłącznie na Żylecie. Zabrania się wieszania flag na innych trybunach.
 
Ze wszystkimi pytaniami, problemami i informacjami, nie tylko dotyczącymi oflagowania, prosimy kierować się pod gniazdo – tam uzyskacie odpowiedzi na nurtujące Was kwestie od kompetentnych i odpowiedzialnych kibiców lub na kontakt mailowy uzaleznieni@o2.pl.

 

 Zasady na Żylecie

Poniższe zasady wprowadzone przez kibiców nie zastępują ani nie zmieniają regulaminu stadionowego.

Trybuna ULTRAS, która mieści się za bramką to tzw. nowa Żyleta. To właśnie na tej trybunie od strony ul. Łazienkowskiej znajduje się serce stadionu Legii. W trosce o jak najgłośniejsze bicie tego serca kibice z legijnych grup kibicowskich pragną poinformować o zasadach jakie panują na trybunie.

1. Każdy ma OBOWIĄZEK śpiewać i zdzierać gardło dopingując największy klub Stolicy, Legię Warszawa.

2. Każdy winien stosować się do poleceń gniazdowego, ultrasów oraz osób decyzyjnych podczas dopingu i przygotowywania oprawy meczu.

3. Strój każdego kibica Legii to biała koszulka oraz szalik z jedynym herbem naszego klubu, czyli tym z 1957 roku. Nosimy wyłącznie barwy Legii i zgód. W przypadku klubów zagranicznych dopuszczalne więc są koszulki, szaliki itp. wyłącznie w barwach FC Den Haag  oraz Juventusu Turyn.

4. Każdy ma obowiązek dumnie reprezentować Legię również poza stadionem. Bronić honoru i flag ukochanego klubu Stolicy. Noszenie barw będąc pod wpływem zbytniego upojenia alkoholowego nie jest godne kibica Legii.

5. W trakcie meczu na Żylecie wszyscy stoją. Znajdując się na trybunie ULTRAS należy pamiętać, że najważniejszy w trakcie meczu jest doping. Dlatego osoby, które przychodzą na stadion w innych celach proszone są o zajmowanie miejsc na pozostałych trybunach.

6. Kibice z niskim stażem meczowym proszeni są o zajmowanie miejsc na bocznych sektorach trybuny ULTRAS.

7. Żyleta to nie Hollywood, ani wybieg mody w Paryżu. W związku z tym nie są mile widziane osoby kręcące bezproduktywne filmiki telefonami czy robiące „słitaśne fotki” na portale społecznościowe.

 

Poza podanym wcześniej kontaktem uzaleznieni@o2.pl, zachęcamy również do korzystania z formularza kontaktowego z SKLW, znajdującego się na stronie www.zyleta.info.

Z kibicowskim pozdrowieniem,

Grupy kibicowskie Legii Warszawa..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

Napisano w : Różne 0 (komentarze)
Brak komentarzy.!
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»