Pomagamy Serbii

Autor Redakcja 1 (komentarze)

Zapewne wszyscy wiedzą co spotkało Serbię. Ogromna powódź, śmierć kilkudziesięciu osób i półtora miliona dotkniętych klęską żywiołu. 80 tysięczne miasto Obrenovac zniknęło z powierzchni ziemi a fala powodziowa była tak wysoka, że widać spod niej było tylko szczyty najwyższych konstrukcji. Według fachowców nigdy nie wróci już do swej świetności. Straty liczone są w miliardach euro, a Serbia nie jest w stanie poradzić sobie sama i błaga o każdą, nawet najmniejszą pomoc cały świat.

Serbia

[największa powódź w Serbii od 120 lat, źródło foto – internet]

Niejednokrotnie kibice Legii brali udział w zbiórkach czy akcjach pomocy na różne cele charytatywne, pomocowe, czy społeczne. 4 lata temu nasi fani organizowali pomoc dla terenów dotkniętych klęską powodzi w kraju. Serbscy kibice zawsze podkreślali szacunek dla fanów Legii za udzielane im wsparcie czy to w sprawach kibicowskich, czy też po bezprawnej aneksji Kosowa – historycznej i duchowej kolebki tego kraju. Także dziś uważamy, że owo – tym razem materialne wsparcie z naszej strony jest jak najbardziej zasadne i konieczne, bo abstrahując już od spraw kibicowskich należy pomóc ludziom dotkniętym tragedią, którzy jako mieszkańcy kraju będącego poza wspólnotą europejską, nie mogą liczyć na wydatną pomoc z jej strony. Dlatego też zwracamy się do wszystkich z prośbą o wzięcie udziału w organizowanej przez SKLW i grupy kibicowskie oraz wspieranej przez klub, akcji pomocy powodzianom z Serbii. Akcji patronować będzie nasz ulubieniec z Łazienkowskiej – Miro Radović.

Przed niedzielnym meczem z Lechem Poznań na terenie stadionu będzie prowadzona zbiórka środków pieniężnych z których sfinansowany będzie zakup środków tzw. chemii gospodarczej i kosmetycznej. Planowana jest też równolegle, bezpośrednia zbiórka asortymentu z tego zakresu. Ponieważ nie sposób tu wymienić wszystkiego co może być przydatne (np. proszki do prania, pasty i płyny do podłóg, środki czyszczące i bakteriobójcze, artykuły chemiczne do sanitariatów, ściereczki, gąbki, worki na śmieci, itd., itp.) zwracamy się z apelem o przynoszenie wszystkiego co uznacie, że w takiej sytuacji może się przydać, a co wchodzi w skład szeroko rozumianego pojęcia chemii gospodarczej i kosmetycznej (czyli np. szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, żele kąpielowe, damskie środki higieniczne, itd., itp.). Dla tych którzy chcieliby wesprzeć akcję bezpośrednio zakupionymi przez siebie towarami, przygotowano miejsce ich zbiórki. Będzie nim punkt, gdzie oddawane są rzeczy do kibicowskiego depozytu (po lewej stronie klubowego sklepu – patrząc od strony ul. Łazienkowskiej), a dary będzie można przynosić w dniu meczu od godziny 10.00 do rozpoczęcia spotkania z Lechem. Zainteresowanych ofiarodawców, którzy chcieliby wesprzeć akcję w szerszym zakresie, także instytucje i podmioty gospodarcze, organizatorzy proszą o kontakt pod numerem telefonu: +48 602 581 754.

Pokażmy po raz kolejny naszą kibicowską siłę, pokażmy naszą solidarność z będącymi w potrzebie. Nieważne że to inny kraj i że inna nacja. Słowiańska Serbia dziś potrzebuje pomocy całego świata, a my kibice Legii zawsze – nie oglądając się na innych, robiliśmy swoje, wyznaczaliśmy trendy i kierunki ruchu kibicowskiego. Zróbmy to po raz kolejny w najsłuszniejszej sprawie jaką jest pomoc będącemu w potrzebie.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

1 ( komentarze )
Cze 9, 2014
13:49
#1 1DZ :

A leszki POMAGAJA (tez) muzlimom z Bosnii. KABARET!!!

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»