Foxx: po Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców 2012

Autor Redakcja 2 (komentarze)

Program Pielgrzymki publikowaliśmy niedawno. Jeżeli ktoś nie wie, po co tam byliśmy – zapraszam do wyjaśnienia w relacji sprzed roku (plus linkownia na dole). Udział kibiców Legii w tegorocznej pielgrzymce był dość zauważalny, wybrało się tam nas ok. 100 os. Główna grupa jechała autokarem. Powrót, zgodnie z kibolskim obyczajem przebiegł w wyjątkowo rodzinnej i nieco wybuchowej atmosferze.

Wszyscy widzimy, że wiele spraw nie idzie w dobrym kierunku. Widzimy też, że jesteśmy w stanie się zjednoczyć przeciwko ekspansji lewactwa, co dobitnie wykazały wydarzenia z Marszu Niepodległości 11.11.2011. Poza tradycyjną robiącą wrażenie homilią organizatora pielgrzymki, ks. Jarosława Wąsowicza SDB, zwracała uwagę adekwatność czytanej tego dnia Ewangelii do aktualnej sytuacji, również ruchu kibicowskiego, w Polsce.

(…) Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. Oni są ze świata, dlatego mówią tak, jak mówi świat, a świat ich słucha. My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.

(1 J 3,22-4,6)

Jest w tym cytacie coś, co w znacznym stopniu wykracza poza sferę religijną. Coś, co się czuje w sercu niezależnie od stopnia religijnego zaangażowania.

Na pewno najbardziej interesującą częścią pielgrzymki po mszy były, nie ujęte w pierwotnym programie, prezentacje działalności patriotycznej oraz charytatywnej niektórych ekip: naszej, Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław oraz Rakowa Częstochowa. Przy tej okazji szczególne ukłony należą się autorowi prezentacji Legii Warszawa – Tedwasowi, który z klasą i swadą zreferował działania naszej ekipy, czyniąc tą prezentację najbardziej atrakcyjną dla publiczności, czemu dała wyraz aplauzem.

W „kuluarach” warto było też wymienić opinie na istotne dla nas tematy z przedstawicielami wrogich na co dzień ekip.

Na pielgrzymce zgodnie z zapoczątkowaną rok temu tradycją „poszła w obieg” puszka przygotowana przez OFMC na zbiórkę środków dla odrodzonej Pogoni Lwów oraz zostały sprzedane szaliki „Wilno-Lwów”, z których aktualna transza zostanie przekazana lwowskiemu klubowi – wcześniejsza wsparła Polaków żyjących na Kresach północno-wschodnich („Wilno”).

Rozliczenie:

– wsparcie od kibiców Legii, gdy puszka od września 2010 stała w sklepie ABJ Sport: 800 zł

– zysk ze sprzedaży puli szalików „Wilno Lwów” – 1700 zł

– banknoty wrzucone do puszki w trakcie pielgrzymki  w Częstochowie: 1020 zł

plus dwa nominały z czasów PRL :) (przypominka dla małolatów)

(mamy nadzieję, że żartownisie wrzucili również jakąś kasę uznawaną w cywilizowanym świecie ;)

– monety wrzucone do puszki w Częstochowie: 463,79 zł

W sumie mamy więc dla lwowskiej Pogoni 3983,79 zł.

Serdeczne dzięki dla wszystkich wspierających. Po przekazaniu środków polskiemu klubowi we Lwowie, natychmiast poinformujemy o tym fakcie. Dziękujemy też ks. Wąsowiczowi za organizację kolejnej odsłony tego unikalnego w kibicowskich realiach wydarzenia.

Foxx (OFMC)

PS Info Pogoni Lwów o naszym dotychczasowym wsparciu.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

2 ( komentarze )
Sty 9, 2012
15:29

Sprzedajcie u numizmatyka te banknoty i będzie dla Pogoni.

Sty 10, 2012
02:22
#2 pyt :

to ktos jego rodziny sponsoruje naszego kosza? :)

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»