Przed meczem z Podbeskidziem zbieramy podpisy

Autor Redakcja 1 (komentarze)

Na dobre rusza ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która po ostatnich zmianach dokonanych przez rząd jest najbardziej restrykcyjna w Europie. Projekt został złożony miesiąc temu w Sejmie, kibice z całej Polski muszą zebrać 100 tys. podpisów, by mogły się rozpocząć nad nim prace.

Wakacje się skończyły, więc legioniści ruszają na całego. Wszystkie szczegóły znajdziecie na www.kibicezabezpieczenstwem.pl . Przed dzisiejszym meczem w kilku miejscach w okolicy stadionu, ze Źródłem na czele oczywiście, będzie można podpisać listę z poparciem, a także otrzymać kibicowską gazetkę, gdzie m.in. przedstawiciele autorów nowelizacji – prezesi Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców i Fundacji Republikańskiej, która dała zaplecze prawne – wyjaśniają skąd w ogóle się wziął pomysł inicjatywy ustawodawczej. Przypominamy, że – mimo różnych form – cały czas trwa protest przeciwko stosowaniu przez władze odpowiedzialności zbiorowej wobec kibiców, którego kolejne przypadki są bardziej absurdalne od poprzednich.  A my swoje – jak nie transparentem to ustawą. Multimedia związane z protestem znajdziecie na www.kibole.info .

1 ( komentarze )
wrz 10, 2011
22:29
#1 L :

Słusznie tylko trzeba zebrać sporo więcej,bo matołom zniknie część podpisów lub będą niepoprawne vide referendum warszawskie.

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»