Polska kibolska w ?Nowym Państwie?

Autor Redakcja 15 (komentarze)

Od czwartku 26 maja w sprzedaży numer miesięcznika ?Nowe Państwo? poświęcony kibicom i napisany przez samych kibiców, zarówno aktywnych, jak i ?pikników?. Zbiór publicystyki kibolskiej, jakiego jeszcze w polskiej prasie nie było. Odtrutka na propagandę ?Gazety Wyborczej?, nagonkę rządu Tuska i bełkot telewizyjnych celebrytów.

W numerze m. in.:

Okładka: ?Polska kibolska?, rysunek Piotra ?Starucha? Staruchowicza specjalnie dla ?Nowego Państwa?.

?Litar? i ?Staruch? opowiadają o swojej pasji. Kim są dwa najgorsze czarne charaktery polskich mediów? Jak po raz pierwszy trafili na Bułgarską i Łazienkowską i zarazili się kibicowaniem? Jak z obiecujących niegdyś studentów Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Pięknych wyrośli w mediach na groźnych hersztów ?stadionowych bandytów?? Jakie kibolskie wartości są dla nich ważne? Co myślą wzajemnie o sobie?

?Dufo? ? prawdziwa opowieść o ś. p. Tadeuszu Duffeku (1968-2005), legendarnym królu kibiców Lechii Gdańsk. Od poprawczaka i chuligaństwa, przez walkę z komuną, wyciąganie A-klasowej Lechii z niebytu, po order od prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

?Kibol to brzmi dumnie? – rozmowa z Jerzym Dudałą, socjologiem, kibicem Zagłębia Sosnowiec, autorem książki ?Fani ? chuligani. Rzecz o polskich kibolach?: ?Ten rząd się ich po prostu boi. Dlatego, że są to ludzie idei, którzy potrafią się zorganizować i w sposób prześmiewczy ukazać nieudolność rządzących?.

?Szacunek ludzi ulicy?- Piotr Lisiewicz, znany z happeningów Akcji Alternatywnej Naszość dziennikarz ?Gazety Polskiej? i kibic Lecha Poznań o tym, jak ?Gazeta Wyborcza? oskarżyła go o wspieranie ?stadionowych bandytów? oraz bycie ?piewcą kibolstwa?: ?O ile dla tabloidów okładki o krwawych bandytach stadionowych to sensacja, na której chcą zarobić, to dla <<Gazety Wyborczej>> to wojna ideologiczna. Związana z faktem, że zwykły kibic, daleki od polityki, woli obchodzić Święto Niepodległości, niż pójść na marsz równości?.

?Futbolowa wojna prewencyjna? – prof. Andrzej Waśko, kibic Wisły Kraków, o prawdziwych przyczynach wojny rządu z kibicami: ?W sprawie kibiców normalni ludzie nie znają faktów, sprzecznych z obrazem, którym są na co dzień karmieni przez media. Natomiast właściciele tych mediów znają te fakty i już dawno zdali sobie sprawę, że to, co naprawdę w ostatnich latach działo się na piłkarskich trybunach, jest sygnałem ważnego procesu społecznego, który długofalowo może się okazać dla niebezpieczny dla ich interesów i pozycji w układzie władzy?.

?Haratanie w kibica, czyli premier na wojnie? ? Michał Rachoń, ekspert rynku sportowego i dyrektor w agencji marketingu sportowego o tym, po co rządowi była ?prowokacja bydgoska?, o języku antykibicowskiej propagandy, o geografii patologicznych lobby wokół polskiej piłki oraz o marketingowych błędach Tuska, które mogą go kosztować władzę.

Jak kibicował ?Kisiel?? Stefan Kisielewski, jeden z najwybitniejszych polskich felietonistów XX wieku, był aktywnym kibicem. Pisał: ?Gdy widzę wytwornego starszego pana tłoczącego się na stadionie Wisły pospołu z obszarpanym młokosem, doznaję wzruszającej sympatii, sympatii i uczucia solidarności wobec nich obu i wobec nieprzeliczonych tłumów falujących naokoło; wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy jako ludzie, pozostaniemy niepoprawnymi nałogowcami przygody – tęsknota za nią nie ustępuje nawet przed siwymi włosami i zgarbionymi plecami?.

?Race odpalone dla księdza Jerzego? ? wspomnienie o tym, jak kibice upominali się o prawdę o zamordowanym przez komunistów księdzu Jerzym Popiełuszce, autorstwa księdza Jarosława Wąsowicza SDB, kibica Lechii Gdańsk, organizatora pielgrzymek kibiców na Jasną Górę.

?Justynian matole, twój tron obalą kibole? ? Urszula Radziszewska o tym, jak bizantyjski cesarz Justynian wypowiedział wojnę kibicom wyścigów rydwanów, za co bogowie pokarali go dżumą.

Galeria zdjęć z opraw patriotycznych

?Nowe Państwo? to miesięcznik, który można kupić za 12 złotych w empikach, salonikach prasowych i większych kioskach. Wchodzi on w skład Strefy Wolnego Słowa razem z m.in. portalem Niezależna.pl i tygodnikiem ?Gazeta Polska? ? mediami od lat wspierającymi kibiców.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

15 ( komentarze )
Maj 27, 2011
12:55
#1 B(L)ADY :

Szczerze polecam ten numer… zawiera sporo ciekawych, prawdziwych i rzetelnych tekstów.

Cze 13, 2011
22:51
#2 Unii E. mówiący NIE !!! :

Dodruk „Nowego Państwa” trafił w ostatnich dniach do empików, saloników prasowych i większych kiosków w całej Polsce.

http://niezalezna.pl/11878-dodruk-kibolskiego-%E2%80%9Enowego-panstwa%E2%80%9D

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»