Oświadczenie Pogoni Lwów w sprawie flagi „Wilno-Lwów”

Autor Redakcja 1 (komentarze)

Na ostatnim, rozgrywanym w Kijowie, meczu w europejskich pucharach kibice Legii Warszawa wywiesili m.in. białoczerwoną flagę z napisem „Wilno-Lwów” oraz herbami ww. miast z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz godłem… II RP. „Antyfaszystowska” organizacja FARE żyjąca z donosów na rzekome objawy wrażych ideologii doniosła na Legię do UEFA.Podzielili tok „rozumowania” części komentatorów:

skandal

skandal1

26.10. do sprawy odniosły się władze Legii Warszawa.  W dniu wczorajszym nasza redakcja otrzymała skan pisma od Zarządu Pogoni Lwów. Czytamy w nim m.in.

„Pamięć o kresowych korzeniach polskiego sportu, którego symbolem jest Lwów i pierwsze polskie kluby piłkarskie, nie może być przez nikogo wykorzystana do współczesnych celów politycznych. Każdy polski kibic ma prawo pamiętać o zaszczytnych kresowych tradycjach polskiego sportu.

(…)

Jednocześnie chcieliśmy zaznaczyć, że nasza współpraca z Legią to nie tylko widoczne od wielu lat podczas meczy symbole kresowe. Klub Legia Warszawa pomógł Pogoni w pierwszym okresie po reaktywacji, dzieląc się z nami sprzętem sportowym i strojami, a kibice Legii regularnie wspierają nasz klub organizując akcje charytatywne.

LKS „Pogoń” Lwów obchodzi w tym roku jubileusz 110-lecia istnienia i jest dzięki temu najstarszym z działających polskich klubów sportowych. Dlatego mamy nadzieję, że pamięć o historii polskiego sportu nie będzie w przyszłości wywoływać nieporozumień i sporów politycznych, a UEFA nie zdecyduje się na bezpodstawne ukaranie Legii”

Dokument:

pogon

 

Przypominamy materiał redakcji lwowskiego „Kuriera Galicyjskiego” o lutowych przygotowaniach Pogoni Lwów do rozgrywek.

Czas 2:43 – o wsparciu Pogoni przez kibiców Legii Warszawa


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

1 ( komentarze )
Lis 15, 2014
09:32
#1 student_L :

Mały błąd się wkradł w oświadczeniu nie meczy, a meczów. Szkoda, że Polskie Radio nie chciało być kompetentne i w miejscu domniemań nie wstawiło choćby tego oświadczenia.

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»