Rejestracja potencjalnych dawców na Legii

Autor Redakcja 0 (komentarze)

W dniu 9 maja 2014 roku przy najbliższym meczu Legii Warszawa, na stadionie odbędzie się rejestracja do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Akcja organizowana jest przez SKLW oraz klub Legia Warszawa. Akcję rejestracji na stadionie koordynowali będą kibice Legii z „Krewkich Legionistów”. Na każdym stanowisku prowadzącym rejestrację będzie znajdował się również przedstawiciel DKMS, który udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania.

Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa klika minut. Należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz za pomocą specjalnie przygotowanego patyczka pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Rejestracja dla potencjalnego Dawcy jest BEZPŁATNA. Wszystkie koszty rejestracji i przebadania jednego Dawcy komórek macierzystych, które wynoszą 250 PLN, pokrywa Fundacja DKMS.

Każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi, może zostać Dawcą. W celu określenia antygenów cech zgodności tkankowej konieczne jest pobranie do przebadania wymazu z błony śluzowej. Faktycznym Dawcą zostaje się, kiedy okaże się, że potencjalny dawca ma takie same antygeny zgodności tkankowej, jak Pacjent cierpiący na nowotwór krwi. Wtedy niezbędne będą dodatkowe badania lekarskie.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym Dawcą wzrasta szansa na pokonanie raka krwi. Jeśli dziś przyłączysz się do walki z rakiem krwi, jutro może okazać się, że to właśnie Ty możesz uratować komuś życie.

Fundacja DKMS została założona w 1991 roku i jest obecnie największą bazą danych na świecie, skupiającej ponad 4 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych działa w Polsce od 2008 roku, jako niezależna organizacja non-profit. W chwili obecnej w bazie Fundacji DKMS Polska zarejestrowanych jest ponad 480 000 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Szczegółowe informacje o fundacji dostępne są na stronie: www.dkms.pl

Serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców i sympatyków Legii do skorzystania z okazji i zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców.

Info: SKLW, Dariusz Chojnacki, DKMS

Brak komentarzy.!
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»