Rok 2014 rokiem Lucjana Brychczego!

Autor Redakcja 1 (komentarze)

Rozpoczął się nowy rok kalendarzowy, a w jego trakcie czeka nas wiosenna runda rozgrywek wraz z nową formułą fazy finałowej, europejskie puchary, w których Legia zapewne weźmie udział oraz runda jesienna kolejnego sezonu 2014/15. Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz fani zrzeszeni w grupach kibicowskich, w porozumieniu z władzami naszego klubu, wspólnie postanowili uhonorować żywą legendę Legii- pana Lucjana Brychczego i ogłosić ten rok Jego imieniem.

Na kanwie tego pomysłu doszło wcześniej do spotkania z samym zainteresowanym i po przedstawieniu koncepcji uzyskano Jego zgodę, co znając ogromną skromność naszego bohatera i budząc obawy czy będzie chciał uczestniczyć w takim projekcie, niezmiernie cieszy.

W tym roku pan Lucjan Brychczy obchodzić będzie swój podwójny jubileusz. Pierwszy związany jest z Jego sześćdziesięcioletnią obecnością w Legii, do której trafił w 1954 i od tego czasu jest z nią nieprzerwanie związany. Drugi natomiast będzie miał miejsce 13 czerwca br. kiedy obchodzić będzie swoje osiemdziesiąte urodziny.
Poza czysto tytularnym aspektem, rok ten będzie obfitował w wiele kibicowskich inicjatyw przybliżających fanom sylwetkę popularnego „Kiciego”, przypominających Legię i zawodników naszej drużyny z czasów kiedy w niej grał. Planowane są też kibicowskie turnieje, spotkania z panem Lucjanem i inne wydarzenia, których katalog wciąż jest tworzony. Nie zabraknie również symboliki klubowej mającej na celu uhonorowanie tego legendarnego piłkarza, trenera i honorowego prezesa naszej Legii.

Ten całoroczny projekt, poza chęcią oddania należnego szacunku i będący wyrazem popularności i sympatii warszawskich kibiców wobec pana Lucjana, ma też na celu krzewienie historii naszego klubu, której młodsi kibice siłą rzeczy nie mogą znać i pamiętać, a którą dzięki choćby Jego wspomnieniom będą mieli okazję poznać bliżej.
Poszczególne, planowane wydarzenia związane z akcją będą wcześniej sygnalizowane na łamach legijnych portali a organizatorzy wszystkich gorąco namawiają do brania w nich czynnego udziału!

Uhonorujmy wspólnie Legendę przez wielkie L, tak samo wielką jak byśmy zawsze chcieli widzieć naszą Legię!

1 ( komentarze )
sty 26, 2014
11:24
#1 Marcin77 :

LUCJAN BRYCHCZY-Twe Oddanie,Nasz Szacunek:))

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»