Żoliborscy Fanatycy: PamiętaMY

Autor Redakcja 0 (komentarze)

W dniu 11 października 2013 roku wzięliśmy udział w uroczystości nadania Technikum Elektronicznemu nr 3 imienia Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel”. Uroczystości rozpoczęły się od mszy w Kościele św. Stanisława Kostki na Hozjusza w czasie jej trwania poświęcony został nowy sztandar szkoły. Jego centralnym elementem jest symbol Polski Walczącej, data 1 sierpnia 1944 i napis Żywiciel. Otaczają go nazwy żoliborskich zgrupowań wraz z ich symbolami: Żniwiarz, Żaglowiec, Żbik, Żmija, Żubr i Żyrafa.

Po mszy, wraz z jej uczestnikami przeszliśmy ulicami Żoliborza na teren szkoły, gdzie zajęliśmy miejsca na sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część oficjalna. Pani dyrektor powitała poczty sztandarowe, licznych gości w tym na samym końcu reprezentantów kibiców Klubu Legii Warszawa (jest to swego rodzaju tradycja, że wieńce od nas składane są zawsze na końcu – podobnie było z wyczytywaniem delegacji). Po powitaniu wbito pamiątkowe gwoździe w drzewcu sztandaru oraz odczytano uchwałę aktu nadania imienia. Liczne przemówienia zajęły dalszą część ceremonii. Nie zabrakło również przemówienia Żołnierzy Armii Krajowej. Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK „Żywiciel” Pan Stanisław Bontemps z dumą nadając imię szkole przekazał pałeczkę młodszemu pokoleniu w dalszej części w jego imieniu przemówił v-ce prezes p. Marek Rzeszotarski i powiedział : „A gdy przyjdzie mi składać ostatni raport mojemu ukochanemu dowódcy mjr. „Żmii” to powiem krótko: Panie majorze, plutonowy podchorąży „Boruta” melduje zadanie wykonane. Pan Marek Rzeszotarski, który był inicjatorem zaproszenia przedstawicieli kibiców Legii Warszawa z Żoliborza, kontynuował przemówienie mówiąc o patriotyzmie, który żyje w kolejnych pokoleniach o honorze i kultywowaniu pamięci i tradycji. Podkreślił wkład kibiców w te jakże ważne działania. Następnie uczniowie szkoły przedstawili program artystyczny, inscenizując wybuch powstania, jego trwanie i zakończenie a to wszystko przy dźwiękach pieśni powstańczych wspaniale wykonanych przez uczniów, których chętnie widzielibyśmy w szeregach fanatycznych kibiców Żylety. Po zakończeniu oficjalnych obchodów wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej i udaliśmy się na herbatkę.

Żoliborscy Fanatycy byli również obecni 19 października w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Przy mogile zamordowanego kapłana złożyli wieniec i zapalili znicze.

ZF ZF1

Napisano w : Różne 0 (komentarze)
Brak komentarzy.!
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»