1916 Uśmiechów w Lublinie i rozliczenie akcji „Wyprawka Szkolna”

Autor Redakcja 0 (komentarze)

Już od dłuższego czasu koordynatorzy akcji myśleli o zabraniu naszych podopiecznych na wycieczkę poza Warszawę, bo przecież aby dobrze poznać historię naszego kraju, trzeba odwiedzić dziesiątki miejsc, a miast z historią i ciekawych turystycznie w Polsce nie brakuje. Wybór padł na Lublin, przede wszystkim z racji tego, że nasza nieoceniona koleżanka Fiona dysponowała dobrymi kontaktami w tym mieście, które znacznie ułatwiały jego zwiedzanie.

1916_4

[foto: 1916 Uśmiechów]

14 września, wczesnym rankiem w sobotę, około 30 osobowa grupa wychowanków placówek nr 1 i 9 zasiadła w autokarze, który pomknął do największego polskiego miasta na wschód od Wisły. Jak informują organizatorzy – kilka minut po godzinie 9 na Placu Zamkowym przywitała nas pani Maria – przewodniczka która zgodziła się nieodpłatnie zająć naszą wycieczką i która oprowadzała nas przez cały dzień po mieście, za co bardzo serdecznie dziękujemy! Na przysłowiowy pierwszy ogień poszedł Zamek gdzie między innymi po wdrapaniu się na wieżę można było podziwiać panoramę Lublina oraz zwiedzić muzeum z uzbrojeniem jakiego przez wieki używali nasi pradziadowie. Kolejnym punktem zwiedzania była niewielka aczkolwiek bardzo klimatyczna Starówka – wszystko wśród barwnych opowieści pani Marii z dziejów miasta. Przypadkiem trafił się i akcent warszawski, zwiedzono plan filmowy do kręconego właśnie filmu Kamienie na Szaniec, gdzie właśnie powstawała makieta… warszawskiego Arsenału. Po kilkugodzinnym rajdzie odwiedzono dom rekolekcyjny na Podwalu, gdzie Fiona dzięki swoim znajomościom zaklepała dla całej grupy obfity i smaczny obiad. W tym miejscu chcielibyśmy również serdecznie podziękować gospodarzowi tego etapu naszej wyprawy – księdzu Mirosławowi, za posiłek i gościnę.

Kolejnym punktem wycieczki był leżący na peryferiach Lublina Majdanek – niemiecki obóz zagłady, prawdziwa fabryka śmierci w czasie II Wojny Światowej. Co godne podkreślenia, poza autentycznym zainteresowaniem i mnóstwem pytań do naszej przewodniczki, nasi podopieczni potrafili zachować się taktownie i godnie, a więc w sposób jaki należy się takiemu miejscu. Krótko po godzinie 16 odtrąbiono odjazd do Warszawy, a ostatnią niewątpliwą atrakcją dla dzieciaków była wizyta w nieśmiertelnym McDonald’s. Pełne brzuchy i uśmiech towarzyszyły już uczestnikom do samej Warszawy, gdzie zakończono ten pełen wrażeń dzień.

Jeszcze w sierpniu ogłosiliśmy zbiórkę przyborów szkolnych, w które postanowiliśmy wyposażyć naszych podopiecznych. Tradycyjnie legijna brać spisała się na medal, znosząc nam ogromne ilości potrzebnego asortymentu. Został on w pierwszych dniach września w całości przekazany do placówek 1 i 9, a nam pozostaje podziękować wszystkim którzy wzięli w tym przedsięwzięciu udział. Zgodnie z tradycją podobnych akcji w które angażują się kibice naszego klubu, także i tym razem chcemy wymienić wszystkich którzy odpowiedzieli na nasz apel i tym samym stali się współtwórcami projektu 1916 Uśmiechów w jego kolejnej odsłonie. Dziękujemy! Zdajemy sobie również sprawę, że wielu z Was przynosiło dary do Źródełka w różnych terminach i nie zawsze docierała do nas informacja, kto był darczyńcą. Bardzo więc przepraszamy za ewentualne braki ale przecież nie o promocję nas – dorosłych chodzi, a o uśmiech i świadomość że nie są sami tych, których los rzucił do domów dziecka.

1916_3

[foto: 1916 Uśmiechów]

Serdeczne podziękowania dla: kibiców Legii z Bemowa, Śródmieścia Płd., Woli, Śródmieścia Płn., Ochoty, Włoch , Wołomina, Ostrowi Mazowieckiej , Grójca, Płochocina, Białej Podlaskiej, Rembertowa, Muranowa, Ząbek, Tłuszcza, Jelonek, Służewca, Sochaczewa , Mokotowa, Grochowa, Gocławia, Pragi, Okęcia, Ursynowa i Żoliborza, Zachodniej Koalicji, i Krewkich Legionistów Personalnie organizatorzy dziękują: Dedesowi, Agnieszce i Idze, Księciuniowi oraz wszystkim którzy wzięli udział w jego aukcjach, Szczup(L)akowi, Berserkowi, Grzegorzowi Krawczakowi, Mateuszowi Omelanowi, Romanowi Piwowarczykowi, Bartkowi Semczukowi, Kamilowi Komorowskiemu, Oldze Buzyl, Łukaszowi Klimczakowi, Kubie Rzeźniczakowi wraz z Edytą , Jurkowi Jaworskiemu, Mikołajowi i Dance. Gorące podziękowania także dla Piotrka Staruchowicza i małżonki Kasi, którzy zamiast kwiatów na swój ślub, poprosili wszystkich gości o rzeczowe wsparcie niniejszej akcji. Tradycyjnie też wiele osób przedstawiało się w jeden sposób: Legia Warszawa. Wszystkim gorąco dziękujemy!

1916_2

[foto: 1916 Uśmiechów]

Zebraliśmy/zakupiliśmy:
3845 zeszytów – 96k (twarda oprawa)
752 zeszyty – 60k, 32k, 16k
2398 długopisów
1953 ołówki
400 bloków rysunkowych
20 ryz papieru A4
177 kompletów flamastrów
254 komplety kredek
67 par nożyczek
60 cyrkli
193 zestawy geometryczne
54 zestawy farb
301 gumek
276 temperówek
25 plecaków
40 piórników
dodatkowo krepiny, wycinanki, plasteliny, worki na kapcie, korektory biurowe itp.

1916_1

Z racji bardzo młodych wychowanków (0-4 lat) w powyższych projektach nie partycypował Dom Dziecka nr 16, niemniej nie zapomnieliśmy i o tej placówce fundując jej z pozostałych środków pralkę, która zgodnie z rozmowami z dyrekcją była pożądanym zakupem dla prawidłowego funkcjonowania placówki.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

Brak komentarzy.!
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»