Aktywni Legioniści

Autor Redakcja 0 (komentarze)

W ostatnim czasie, niezależnie od przerwy w rozgrywkach, kibice warszawskiej Legii pozostają aktywni. 11.07. Żoliborscy Fanatycy uczcili ofiary ludobójstwa na Wołyniu, tego samego dnia Krewcy Legioniści zorganizowali mobilny punkt krwiodawstwa przy ul. Łazienkowskiej 3. W ostatni weekend w ramach akcji 1916 Uśmiechów wychowankowie z zaprzyjaźnionych Domów Dziecka otrzymali konkretny zapas lodów.

 

Kibice pod pomnikami wołyńskiej zbrodni oraz 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej

zoliborz_1

zoliborz_2

zoliborz_3

zoliborz_4

zoliborz_5

 

Krew na Łazienkowskiej

Jak informowali Krewcy Legioniści w swoim serwisie na legionisci.com: ” (…) na stadionie Legii Warszawa odbyła się honorowa zbiórka krwi pod nazwą „Mistrzowskie pół litra”. Podczas tej zorganizowanej przez kibiców Legii a trwającej 4 godziny zbiórki, krew oddało łącznie 63 osoby! 57 osób oddało w podstawionym pod stadionem autobusie, a pozostałe 6 oddało w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej. Moce przerobowe autokaru zostały wykorzystane w 100 procentach nie wszyscy chętni zdołali oddać krew.

Już przed godziną 11:00 w kolejce ustawili się pierwsi krwiodawcy i aż do godziny 15:00 kolejka nie malała. Bardzo pozytywną sprwą było to, iż wielu kibiców oddawało krew po raz pierwszy. Dziękujemy serdecznie wszystkim kibicom warszawskiej Legii za bezinteresowny dar i postaramy się aby w kolejnej akcji brały udział dwa autokary.

krew_1

krew_2

Ponadto podczas przeprowadzanej akcji poboru krwi, kibice krwiodawcy przekazali łącznie prawie 300 tabliczek czekolady, które zostaną przekazane dla jednego z warszawskich Domów Dziecka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za stawienie się na dzisiejszej zbiórce.
Po raz kolejny pokazaliśmy siłę kibiców Legii Warszawa!
KHDK Krewcy Legioniści”

krew_3

krew_4

[foto: Woytek i Renata, więcej na legionisci.com]

 

1916 Uśmiechów w letnie upały

W ostatni weekend miała miejsce kolejna odsłona realizowanej od ponad dwóch lat akcji pomocy domom dziecka, którą kibice Legii prowadzą pod nazwą 1916 Uśmiechów. Dzięki jednemu z naszych kolegów z trybun – Kubkowi oraz Jego przesympatycznej małżonce Magdzie, udało się załatwić i przekazać do placówek które wspieramy, blisko 2000 sztuk lodów!

lody

[foto: 1916 Uśmiechów, więcej na legionisci.com]

Dom Dziecka nr 1 – ponad 800 sztuk
Dom Dziecka nr 9 – ponad 650 sztuk
Dom Dziecka nr 2 i jego filia – 600 sztuk

Nie jest to ostatnie słowo organizatorów akcji w czasie wakacji, gdyż już zapowiadają oni nową inicjatywę Wyprawka Szkolna. Informacji o niej szukajcie na portalach kibiców Legii Warszawa.

 

 


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

Brak komentarzy.!
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»