Pogoń Lwów cd.

Autor Redakcja 4 (komentarze)

Tradycyjnie już, jak każdej wiosny, rusza kolejna akcja kibiców Legii Warszawa, mająca na celu udzielenie finansowego wsparcia reaktywowanemu nie tak dawno, wielce zasłużonemu dla polskiej piłki nożnej klubowi – Pogoni Lwów.

Od dwóch tygodni w Sklepie Kibica ABJ na Torwarze można na powyższy cel wrzucać datki do wstawionej tam „puchy”. Podobne pojawią się niebawem w innych miejscach, o czym oczywiście damy znać.

Warto przypomnieć, że aktywność kibiców Legii Warszawa w Małopolsce Wschodniej sięga końca lat 90 XX w., kiedy to rozpoczynano prace odbudowy lwowskiego Cmentarza Orląt – natomiast we wrześniu 2009 zostaliśmy poproszeni przez środowisko opiekujące się Polakami na Wschodzie o pomoc w zapewnieniu mającej być reaktywowanej Pogoni Lwów produkcji koszulek i szalików – co z najwyższą przyjemnością wykonaliśmy. Potem zorganizowaliśmy im dalszą pomoc – i tak już zostało…

Ostatnimi czasy pieniądze zebrane „na Pogoń” za naszym pośrednictwem od fanatyków niemal z całej Polski w czasie kibicowskich pielgrzymek na Jasną Górę – dwukrotnie zawożone były przez delegacje Legii bezpośrednio do Lwowa. Poza wsparciem finansowym pomagaliśmy również Pogoniarzom rozwiązywać różne problemy związane z uprawianiem piłkarskiego fachu, takie jak brak oryginalnych piłek meczowych itp..

W naturalny sposób nawiązały się osobiste kontakty, znajomości… Obecnie jesteśmy w stałym bieżącym kontakcie.

Przy okazji miło nam poinformować, że na ręce OFMC wpłynęły serdeczne gratulacje dla Legii Warszawa z okazji zwycięstwa w sobotnim meczu rozegranym na obiekcie o kryptonimie K6. Złożył je prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

Niewątpliwie to ciekawy przykład rozwoju sytuacji w kontekście tego, jak to się wszystko w Warszawie z lwowiakami układało…  ;)

ksp_pogonStadion KSP, rok 2004

Na zakończenie pragniemy nadmienić, że planowane jest wydanie jakiejś pamiątki związanej z Pogonią Lwów, ze sprzedaży której dochód w całości wzmocni naszą akcję wsparcia. Jednak szczegóły ujawnimy dopiero, jak zrobi się nieco cieplej.

Pawełek
OFMC


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

4 ( komentarze )
Kwi 3, 2013
22:47
#1 Semper Fidelis :

A czy można by było zrobić szaliki oraz inne gadżety Pogoni z których dochód przeznaczony byłby na w/w cel? Oraz przydałoby się reaktywować szalik „Wilno Lwów” bo wiele osób mnie o niego pyta również ze Lwowa z którego wróciłem 2 tyg. temu. Pozdrawiam.

Kwi 6, 2013
11:09
#2 Pogoń Lwów :

Szaliki i gadżety Pogoni można kupić na profilu FB https://pl-pl.facebook.com/LKSPogonLwow naszej drużyny dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na klub

Kwi 12, 2013
20:56
#3 LMP93 :

Myślę, że każdy klub na zachód od Lwowa i na wschód od Odry i Nysy powinien darzyć szacunkiem PL, bez względu czy my ich znosimy czy nie. Mi osobiście marzy się, że Pogoń gra w jakiś rozgrywkach w RP /np.: II liga wsch./ dla niepoznaki nazwanymi „rozgrywkami międzynarodowymi” czy „międzypaństwowymi” i przed każdym meczem wyjazdowym czyli na terenie RP grany jest Hymn Narodowy…

Kwi 25, 2013
01:27
#4 Lwów- Polska :

Bez dwóch zdań Pogoń Lwów trzeba wspierać. Nie można pozwolić na ponowny jej niebyt.
Pogoń pierwsza siła Lwowa, Karpaty klub mniejszości ukraińskiej- piękna wizja

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»