Informacja na temat pikiety w sprawie Piotrka

Autor Redakcja 21 (komentarze)

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami odnośnie udziału kibiców Legii w pikiecie jaka ma się odbyć we wtorek, 4 grudnia pod Aresztem Śledczym na Ul. Rakowieckiej w sprawie uwolnienia jednego z naszych przyjaciół i liderów Piotrka „Starucha” Staruchowicza chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii.
Pikieta jest organizowana przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 i grupy kibicowskie działające na Legii nie mają nic wspólnego z tym pomysłem. Sama idea jest szczytna i powodowana dobrymi chęciami, za co chcielibyśmy podziękować. Podziękować tym wszystkim, którym nie jest obojętny los Piotrka i to co System panujący w naszym kraju robi z nim i innymi niepokornymi.

Jednak wybrana droga wydaje się zupełnie nieadekwatna do celu. Areszt jest tylko miejscem pobytu naszych braci i to nie władze aresztu decydują o tym, czy ktoś jest w nim osadzony, czy też nie. Decydują natomiast o innych rzeczach a przede wszystkim o tym jak w tym areszcie wygląda ich codzienność.

Niecelowe więc jest i pozbawione podstaw wydawanie walki miejscu osadzenia podczas gdy decyzje należą do osadzających a ich na Rakowieckiej nie ma.

Jeszcze raz dziękując wszystkim, którym na sercu leży los Piotrka i innych naszych braci w imieniu najbliższych „Starucha”, jego przyjaciół, SKLW i legijnych grup kibicowskich apelujemy do kibiców Legii, aby nie pojawiali sie na tej i żadnej innej pikiecie pod aresztem.

Do organizatorów – doceniając ich zapał, wsparcie i gotowość poświęceń – apelujemy o rozważenie celowości pikiety W TYM MIEJSCU i czasie. Szanowni, to nie ten adres jest adresem naszych pretensji w tej (ale też w bardzo wielu innych) sprawie. Czasami chcąc pomóc można zaszkodzić.

Wierzymy w Wasz rozsądek i liczymy na solidarność w tych trudnych czasach.

PDW! Staruch i chłopaki – jesteśmy z Wami do końca…!!!!

 


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

21 ( komentarze )
Gru 3, 2012
11:18
#1 Martin77 :

Ehhh-szczerze mówiąc nie rozumiem tej decyzji…To lepiej na stadionie wywieszać płótno”Pozdrowienia do więzienia” zamiast realnie,naocznie pokazać Piotrowi,że ludzie są z Nim???…Moim zdaniem odrzucanie pewną pomocną dłoń-no ale ja niewiele mogę;/

Gru 3, 2012
11:28
#2 theL :

co do samej akcji to też mam wątpliwości: kto to jest solidarni2010? czy to nie sposób na robienie sobie reklamy? Jednak coś trzeba robić w sprawie Piotrka aby wiecej ludzi się o jego krzywdzie dowiedziało. Pikiety? Akcje ulotkowe?

Gru 3, 2012
11:37
#3 Martin77 :

Do theL…Moim zdaniem najważniejsze,jest to że”Solidarni2010″,to nie lewacy,czy liberałowie,a normalni porządni ludzie!…Więc lepiej nie robić nic realnego?! Bo przecież każda inicjatywa może być odczytana,jako promocja lub reklama takiego podmiotu?!

Gru 3, 2012
11:51
#4 Dalej :

Cześć.

Jestem Jakub z Solidarnych 2010.
Zrobiłem transparent na jutro:
http://dalej.biz/galeria/kiedy_przyszli2.jpg

Decyzji o miejscu nie komentuję – czasami trzeba wykonywać polecenia zamiast politykować.
Wiem natomiast że w PRL-u protestowano często pod aresztami, by podnieść na duchu zapuszkowanych.

Władza oleje nasz protest bez względu gdzie się odbędzie, w to nikt chyba nie wątpi.

Uważamy że wszystkie środowiska niepodległościowe muszą się wspierać, inaczej „obiorą nas wszystkich po kolei, jak cebulę”, jak pewien weteran opozycji PRL-owskiej powiedział.

Pozdrawiam.

Gru 3, 2012
11:53
#5 Pikieta 4.12.12 :

Witam, jestem jednym z organizatorów jutrzejszej pikiety z ramienia stowarzyszenia solidarni2010. O Pikiecie tej i miejscu, w którym się odbędzie poinformowany został Tata Starucha, Adwokat oraz dziewczyna Starucha. Jednyna uwaga jaką mieli to była prośba o spokojne zachowanie się uczestników pikiety. Nie musicie przychodzić kibice, jak nie chcecie. Zostaliście zaproszeni. Wszystko w Waszych rękach. My nie chcemy jako solidarni robić sobie reklamy tylko chcemy nagłośnić fakt bezzasadnego przetrzymywania w wiezięniu człowieka, który tylko dlatego, że jest krytyczny wobec władzy w tym więzieniu siedzi. Chcemy aby w areszcie Piotrek usłyszał jak mu spiewacie piosenkę na zakonczenie pikiety. Chcemy aby wiedział, ze dopominają się o jego obywatelskie prawa nie tylko kibice ale także inne grupy obywateli. Pozdrawiam, Beata Sławińska Członek Zarządu Stowarzyszenia Solidarni2010

Gru 3, 2012
11:55
#6 dav :

to zróbMY pikietę pod odpowiednim adresem!!!
STARUCH CZEKAMY!!!

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»