Informacje o Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa

Autor Redakcja 2 (komentarze)

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa „Sekcja Sympatyków” zostało powołane jako organizacja mająca na celu wewnętrzne i zewnętrzne kształtowanie środowiska fanów na Łazienkowskiej. Reprezentuje ono wszystkie grupy kibicowskie.

Aspekt wewnętrzny działalności Sekcji Sympatyków dotyczy wspierania inicjatyw kibicowskich (m.in. w zakresie opraw meczowych) i podejmowania się zadań wymagających działań oficjalnych (takich jak wynajmowanie od PKP pociągów specjalnych na mecze wyjazdowe, organizacja wyjazdów autokarowych) oraz zaangażowania w aktywne kibicowanie jak największej części widowni stadionu przy Łazienkowskiej. Zewnętrzne działania Stowarzyszenia mają polegać przede wszystkim na reprezentowaniu ogółu kibiców Legii w sytuacjach tego wymagających oraz – co się z tym wiąże – kształtowaniu pozytywnego wizerunku kibica (w tym miejscu należy wspomnieć o oficjalnych pismach Stowarzyszenia oprotestowujących szczególnie drastyczne przypadki szkalowania dobrego imienia fanów Legii). SKLW organizuje też różnego rodzaju imprezy i spotkania począwszy od spotkań z piłkarzami i ludźmi związanymi z Legią Warszawa a skończywszy na Międzynarodowym Turnieju Kibiców, który był jeśli nie największą to na pewno jedną z większych takich imprez w Europie oraz imprezach charytatywnych.

Sekcja Sympatyków wystąpiła z wieloma cennymi inicjatywami, takimi jak odśnieżanie boisk treningowych, trybun czy też promowanie dialogu pomiędzy władzami klubu a wszystkimi grupami jego fanów. Propozycji dalszych działań jest dużo więcej, potrzeba jednak członków – osób chętnych do pracy społecznej na rzecz ukochanej drużyny. Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa zrzesza trzy rodzaje sympatyków. Są to:

Członkowie zwyczajni – pełnoletnie osoby fizyczne, które złożyły deklarację członkowską i utożsamiają się z zasadami i programem stowarzyszenia;

Członkowie wspierający – osoby wspomagające działania Stowarzyszenia, nie mające jednak prawa udziału w wyborach władz tego gremium (osoby niepełnoletnie);

Członkowie honorowi – osoby fizyczne lub prawne szczególnie zasłużone w pomocy Sekcji Sympatyków

Aby zostać członkiem zwyczajnym lub wspierającym Sekcji Sympatyków, wystarczy wypełnić deklarację członkowską i złożyć ją w sklepie ABJ, który mieści się przy stadionie Legii na ulicy Łazienkowskiej 6a, w hali Torwaru II wraz z opłatą rejestracyjną (30 PLN; jej wniesienie jest równoznaczne z uregulowaniem trzech pierwszych miesięcznych składek członkowskich). Wszelkie informacje dotyczące prac Stowarzyszenia oraz innych związanych z nim kwestii można uzyskać korzystając z formularza kontaktowego na tej stronie. Wpłaty na rzecz Sekcji Sympatyków należy kierować na konto nr 50 12401066 1111 00 1000 163724, V Oddział PKO S.A. w Warszawie (wpłata w PEKAO S.A. na pl. Bankowym bez opłat).

2 ( komentarze )
lut 20, 2011
22:22
#1 pytanie :

czy osoby nie pełnoletnie które mają pozwolenie od prawnych opiekunów mogą przystąpić do SKLW jako członek zwyczajny???

lut 22, 2011
15:03
#2 Pacyk :

można gdzieś dostac wzur deklaracji?

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»