5 lat Bialskiego Bastionu Legii – relacje

Autor Redakcja 2 (komentarze)

7 lipca 2012 r. odbył się w Białej Podlaskiej turniej z okazji 5 lecia grupy BB(L)’07. W zawodach udział wzięły ekipy: BB(L)’07, Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lwów, OFMC, NS, Capital City, ZWL, Mokotów, FC Sochaczew, FC Szczecinek oraz FC Zambrów.

[większość drużyn postawiła na technikę i kondycję – foto: amatorskie dla zyleta.info]

[mimo, iż kibice OFMC w pewnej chwili dostosowali wielkość bramki do możliwości swojej drużyny tego dnia, zajęła ona zaszczytne 10 miejsce w turnieju – foto: amatorskie dla zyleta.info]

Cały turniej trwał kilka godzin w okropnym upale, dlatego do finału doszły dwie drużyny które najlepiej uzupełniały tego dnia płyny: BB(L)’07 i FC Szczecinek. Polska gościnność nakazała gospodarzom oddać chociaż finał i mecz 1:0 wygrali goście ze Szczecinka. Po turnieju jedni rozjechali się w poszukiwaniu kąpielisk a inni zostali na mecz juniorów: Reprezentacja Białej Podlaskiej vs Pogoń Lwów 94. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 3:1.

[juniorzy ruszają do boju, pod parasolami i w namiocie trwa impreza – foto: amatorskie dla zyleta.info]

[śpiew na dwa sektory – „Pogoń lwowska – zawsze polska!” – foto: lubelskapilka.pl ]

Następnie na murawę weszła pierwsza drużyna Pogoni Lwów by rozegrać sparing z Podlasiem Biała Podlaska. Cały dochód z tego meczu czyt. z biletów i gadżetów został przekazany na działalność Pogoni.

Podziękowanie Pogoni Lwów za kwotę uzyskaną ze sprzedaży szalików „Wilno-Lwów”

[pamiątkowe zdjęcie piłkarzy i kibiców na tle flagi „Wilno-Lwów”, której replikami są okolicznościowe szaliki – foto: biala24.pl]

Tu wynik okazał się być sprawiedliwy i spotkanie zakończyło się 1:1. Po zamknięciu bram stadionu rozpoczęła się typowo Legijna impreza :) Mimo ogromnego zmęczenia po całym dniu na słońcu wytrawni melanżownicy z Warszawy, Białej, Zambrowa, Lwowa i Szczecinka bawili się na koncercie Zjednoczonego Ursynowa. Chłopaki z ZU jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zagrali repertuar który każdy chciał tego dnia usłyszeć. Na koncercie oczywiście dużo, śpiewów, piro i przelanego alkoholu.

Następnego dnia gdy wszyscy uczestnicy turnieju byli już w domach lub w drodze do nich zabraliśmy Pogoń Lwów na wycieczkę do stadniny koni w Janowie Podlaskim. Cały weekend z pewnością można uznać na udany dla wszystkich którzy pojawili się wtedy w Białej.

Esper

P.S. Ziomuś od połamanej nogi: Nic się nie martw, przynajmniej z ubezpieczenia coś dostaniesz :))

P.S. 2: Biuro rzeczy znalezionych: klucze z breloczkiem pewnej marki samochodowej, czarna kurtka, rękawice bramkarskie – info co do odbioru esper-graf@wp.pl

_______________________________

Relacja z www.lubelskapilka.pl:

[Tomasz Gawroński (pierwszy z lewej strony, piłkarz Podlasia), Dariusz Stefaniuk (czwarty od lewej, członek zarządu fundacji „Kocham Podlasie”), Marek Horbań (drugi z prawej strony, prezes Pogoni Lwów) – foto: lubelskapilka.pl.]

W Białej Podlaskiej zagrała Pogoń Lwów

W sobotnie upalne lipcowe popołudnie na bialskim stadionie miejskim odbyło się towarzyskie spotkanie piłkarskie: MKS Podlasie Biała Podlaska gościło zespół LKS Pogoń Lwów. Oba zespoły zagrały między sobą charytatywny mecz, który zakończył się wynikiem 1:1 (0:1). Dochód ze spotkania, sprzedawane cegiełki, w całości został przeznaczony dla lwowskiej Pogoni.

Bialski klub Podlasie w tym roku świętuje swoje 55 lecie, w sezonie 2011/12 zajął wysokie 3. miejsce w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Natomiast lwowska Pogoń, reaktywowana przez Polaków mieszkających we Lwowie w 2009 roku, jest kontynuatorką tradycji przedwojennej Pogoni, czterokrotnego mistrza Polski, i obecnie występuje w 3. lidze ukraińskiej (poziom ligi amatorskiej).

Dariusz Stefaniuk, członek zarządu Fundacji „Kocham Podlasie”: Jesteśmy dzisiaj współorganizatorem meczu charytatywnego pomiędzy Podlasiem a Pogonią Lwów, którego dochodź ma być w całość przeznaczony na klub ze Lwowa. Dlaczego zorganizowaliśmy ten mecz, jako fundacja? Zwrócili się do nas kibice bialskiego Podlasia, z propozycją aby pomoc im w organizacji takiego meczu. Wobec czego pozyskaliśmy sponsora Kasy Stefczyka, dzięki któremu zespół ze Lwowa mógł do nas przyjechać. Grupy kibicowskie w większości skupione wokół klubu Legia Warszawa również dzisiaj pojawiły się na stadionie w Białej Podlaskiej. Postanowiliśmy zorganizować ten mecz, gdyż ten klub lwowskie, jak żaden inny klub poza granicami Polski, w sposób szczególny kultywuje wartości polskie, tradycje i patriotyzm. I to jest dla nas wszystkich ważne, jest pewnym wyznacznikiem. Chcemy pokazać, że Podlasie to jest takie serce patriotyczne Polski, a piłka nożna niewątpliwie się łączy z patriotyzmem. Młodzi ludzie przychodzący na mecze piłkarskie również dzięki temu mogą patrzeć patriotycznie w przyszłość.

Marcin Dudziński, kibic piłkarski i członek grupy „BBL”: Cała idea powstała ze względu na przypadające 5 lecie funkcjonowania „Bialskiego Bastionu Legii” w Białej Podlaskiej. Chcieliśmy uczcić rocznice tego powstania i uznaliśmy, że najważniejszą rzeczą jaka możemy zrobić będzie pomoc Polakom poza granicami kraju, którzy borykają się z pewnymi problemami. Wobec czego obraliśmy kierunek pomocy dla lwowskiej Pogoni, klubu którego członkowie uważają się za Polskich patriotów. Chcieliśmy im pomóc tym samym w działalności.

Marek Horbań, prezes Pogoni: Lwowski Klub Sportowy Pogoń jest wdzięczny klubowi Podlasie za takie przyjęcie. Zagraliśmy tutaj mecz towarzyski. Widać było że drużyna Podlasia dopiero wchodzi w rytm treningowy i nie do końca zagrała z nami na pełnych obrotach. My również przygotowujemy się teraz do drugiej rundy w lidze, gdyż gramy systemem wiosna-jesień. Gramy w podobnej lidze, bo trzeciej, która jest liczona jako amatorska. To nie pierwszy wyjazd Pogoni do Polski. Graliśmy już tutaj wiele razy z klubami różnych klas i zawsze jesteśmy mile zapraszanymi. W tym roku nasi juniorzy zagrali turnieju organizowany przez krakowską Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Wisła, Cracovią i Hutnikiem. Natomiast nasi seniorzy zagrali w tym roku z Nysą Zgorzelec oraz z Karkonoszami Jelenia Góra. We wrześniu zagramy w Poznaniu z Wartą na stulecie tego klubu. We Lwowie zagramy jesienią z Polonią Przemyśl. Kilka meczy jest w trakcie zaplanowania na jesień, ale nie mogę na dziś potwierdzić ich nazw. W sumie często gramy z klubami polskimi. Pogoń zaprasza również polskie kluby do Lwowa. Dzisiaj dziękujemy Podlasiu i organizatorom za zaproszenie i za pomoc finansową ze sprzedaży cegiełek. Na pewno finanse te przydadzą się na naszą dalszą działalność.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

2 ( komentarze )
Lip 11, 2012
19:57
#1 edkifretki :

Kolego od połamanej nogi – Twoja getra została u mnie w bagażniku ;)

Lip 13, 2012
08:43
#2 DL :

relacja ukaze sie jeszcze na DL po przerwie wakacyjnej, filmiki sa juz na kanale DL youtube
Pozdrowienia dla organizatorow

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»