Kolejna porażka przed sądem. Leszek Miklas – Wojciech Braun: 0:4

Autor Redakcja 3 (komentarze)

W dniu 24 listopada odbyła się jedna z licznych spraw sądowych, wytoczonych Wojciechowi Braunowi przez byłego prezesa KP Legia, Leszka Miklasa. Wojciech B. odpowiadał przed sądem karnym z artykułu 216 Kodeksu Karnego, par. 1. Sąd umorzył postępowanie na wniosek oskarżyciela, którym jest nie tylko sam Miklas, ale także upoważniony przez niego mecenas Michał T., zatrzymany ostatnio za korupcję przy prywatyzacji spółek państwowych.

Jest to kolejna, czwarta już przegrana sprawa Leszka Miklasa przeciwko Wojciechowi B. Wcześniej Wojciech B. wygrał m.in. sprawę przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych z koncernem ITI. Właściciel KP Legia pozwał Wojciecha B. z powodu prowadzonej przez niego strony www.konieciti.pl. Sąd uznał, że nie narusza ona dóbr materialnych oskarżyciela, uznając powództwo za bezzasadne. Dzięki tej wygranej, Sąd Apelacyjny anulował wyrok sądu pierwszej instancji i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. (Przypomnijmy, że za prowadzenie tej strony sąd pierwszej instancji skazał Wojciecha B. na 50 tys. zł. kary oraz przeproszenie koncernu ITI w „Gazecie Wyborczej” i na stronie legioniści.com, co wiązało się z dodatkowymi kosztami w kwocie 20 tys. zł.)

Sąd uniewinnił także Wojciecha B. w innych dwóch sprawach wytoczonych na wniosek KP Legia – chodziło o rzekome uczestnictwo w zamieszkach w Wilnie i Bełchatowie.

Łącznie Wojciech Braun wygrał już 7 spraw sądowych – 4 z Leszkiem Miklasem, 2 z KP Legia i jedną z koncernem ITI. Mimo wygranych przed sądami Wojciech Braun nadal nie jest wpuszczany na stadion przy ul. Łazienkowskiej, a KP Legia wraz z Leszkiem Miklasem jak widać dalej nieudolnie szuka na niego „haka”.

Wojciecha Brauna we wszystkich sprawach reprezentuje adwokat SKLW, mecenas Krzysztof Wąsowski wraz z aplikantem Ryszardem Rafalskim.


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

3 ( komentarze )
Lis 25, 2011
10:45
#1 Robson :

Brawo Wojtek!

Lis 25, 2011
17:13
#2 bna :

BRAWO! WRACAJ KELNER!

Lis 25, 2011
21:09
#3 kb :

Kelner daj im popalić. iti spi….

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»