Miasto z Legią przeciw zamykaniu stadionu

Autor Redakcja 9 (komentarze)

Prezentujemy informację ze spotkania Zarządu Legii, SKLW i Urzędu m.st. Warszawy, które odbyło się przed dzisiejszym posiedzeniem  Komisji Ligi Ekstraklasy SA.

Stanowisko stron w sprawie oceny wydarzeń podczas meczu na stadionie Legii
w dniu 6 marca.

W dniu 9 marca 2011 w siedzibie Urzędu Miasta odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele KP Legia SA, reprezentowani przez p. Pawła Kosmalę i p. Jarosława Ostrowskiego, przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Legia Warszawa, reprezentowani przez p. Wojciecha Wiśniewskiego, p. Tomasza Alchimowicza i p. Radosława Łodzińskiego, a także gospodarz spotkania dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy Wiesław Wilczyński.

Celem spotkania było omówienie wydarzeń, jakie miały miejsce podczas meczu Legia – Polonia Warszawa w dniu 6 marca br. Dyrektor Wiesław Wilczyński przedstawił stanowisko Miasta wyrażając głębokie niezadowolenie w sprawie zachowań części kibiców Legii polegające na łamaniu prawa (odpalane race) a także w sprawie wulgaryzmów powtarzanych z dużą częstotliwością przez kibiców.

Urząd m.st. Warszawy, jako właściciel stadionu reprezentuje pogląd. iż stadion Legii ma służyć szerokim rzeszom sympatyków sportu i nie może być zdominowany przez część kibiców którzy zachowują się niewłaściwie i łamią prawo. Tym bardziej, że zmienia się struktura kibiców i na stadionie jest coraz więcej kobiet i dzieci. Władze klubu podają, iż kobiety stanowią 19% ogółu kibiców, a dzieci do lat 13 -10%. Tendencja ta jest wzrostowa dla tych grup. Warto również podkreślić, że wysoka frekwencja na meczach Legii Warszawa świadczy o celowości realizacji tej inwestycji przez Urząd Miasta.

Strony tj. Zarząd Legii i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa dokonały szczegółowej analizy wydarzeń i wyciągnęły wnioski, których celem jest eliminowanie tego typu zachowań w przyszłości.

Dyrektor Wiesław Wilczyński reprezentujący Urząd Miasta jest przekonany, że współpraca Zarządu Legii i SKLW z różnymi strukturami Urzędu Miasta wpłynie na dalszą poprawę staniu bezpieczeństwa i kulturalny doping na stadionie miejskim Legii Warszawa.

Dotychczasowe inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa w zakresie oprawy meczów (scenografii) zasługują na uznanie jak również społeczna działalność Stowarzyszenia, chociażby projekt ?1916 uśmiechów? dotyczący wspierania dzieci z domów dziecka.

Urząd m.st. Warszawy liczy się z nieuchronnością wymierzenia kary przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA. Chcielibyśmy jednak z uwagi na powyższe zwrócić się do Komisji  o niezamykanie trybuny północnej stadionu Legii, gdyż z punktu widzenia społecznego realizacji celów publicznych przez klub taka kara ograniczałaby dostęp mieszkańców Warszawy do nowo wybudowanego stadionu Legii.

 

Urząd m.st. Warszawy: Wiesław Wilczyński  (Dyrektor Biura Sportu)

Zarząd Legii:  Paweł Kosmala (Prezes), Jarosław Ostrowski (Członek Zarządu) 

Stowarzyszenie  Kibiców  Legii Warszawa: Wojciech Wiśniewski, Tomasz Alchimowicz, Radosław Łodziński


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

9 ( komentarze )
Mar 10, 2011
18:08
#1 pete :

Liberta – w takim razie masz jak sądzę problem ze zrozumieniem słowa pisanego. Przepisy – jakiekolwiek: głupie czy mądre by nie by6ły – stanowią obowiązujące prawo i każdy, niezależnie od tego czy mu się ono podoba czy nie musi je przestrzegać. Tak więc zabawki w stylu race, petardy etc są w istocie wymierzone przeciw drużynie która w kolejnym meczu będzie musiała sobie radzić bez najzagorzalszego dopingu.

Mar 10, 2011
20:50
#2 Proboszcz :

Masz #1 pete. Dobrze zę się spotkali może jednak nie zamkną żylety. #7 pete ty też masz racje. ale to są fanatycy. Oni nic nie zrozumieją nawet jakbyś ich lał po mordzie to też się nie zmienią więc nie gadaj z fanatykami bo się znimi nigdy nie dogadasz. Sory jeżeli kogoś uraziłem ale musiałem to powiedzieć ponieważ to nie może tak być dalej.

Kwi 26, 2011
01:22
#3 piknik :

„Władze klubu podają, iż kobiety stanowią 19% ogółu kibiców, a dzieci do lat 13 -10%” czyli co trzecia osoba na stadionie to kobieta lub dziecko? Lol.

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»