Podziękowanie ze Lwowa

Autor Redakcja 2 (komentarze)

Miło nam poinformować, że na oficjalnej stronie Pogoni Lwów ukazało się podziękowanie Zarządu klubu dla kibiców Legii Warszawa, skierowane na ręce SKLW za finansowe wsparcie oraz promocję klubu ze Lwowa.


W tym miejscu przypominamy, że na początku rundy wiosennej będzie można zakupić szaliki i koszulki z linii nawiązującej do hasła lwowskiego klubu „NIEBIESCY JAK NIEBO – CZERWONI JAK MAK”, z których zysk zostanie przeznaczony na finansowe wsparcie Pogoni. Pamiątki będą dostępne między innymi w sklepie ABJ.

News o oficjalnej zgodzie klubu na sprzedaż cegiełek-pamiątek

2 ( komentarze )
lut 13, 2011
23:26
#1 cristiano17(L) :

szukam kogoś kto pomógł by mi z pierwszym wyjazdem, kontakt 6504882 gg

lut 16, 2011
23:12
#2 Pawełek :

A?propolis pretensji kibiców Polonii Warszawa w/s naszego wsparcia Pogoni Lwów, o których usłyszałem w ostatnich dniach:

Flaga dotycząca Pogoni Lwów zawisła na K6 w roku 2004. Nie ukrywam ? ucieszyło mnie to bardzo ? w sensie takim, że w ogóle o tym (o Lwowie i jego przedwojennych klubach) ktoś pamięta?
Niemniej kibice Polonii mieli 5 lat na to, żeby podjąć czynne, faktyczne działania wspierające wszelkie działania Polaków we Lwowie w tej sprawie. Niestety tego nie dokonali. Aktywność kibiców Legii Warszawa w Małopolsce Wschodniej sięga końca lat 90 XXw. kiedy to rozpoczynano prace odbudowy Cmentarza Orląt we Lwowie. Barany, co nie dają w to wiary ? niech poszukają kontaktu z Janem Winglarkiem, dyrektorem Energopolu odpowiedzialnego wówczas za te prace na Łyczakowie.
We wrześniu 2009 zostaliśmy poproszeni przez środowisko opiekujące się Polakami na Wschodzie o pomoc w zapewnieniu mającej być reaktywowanej Pogoni Lwów produkcji koszulek i szalików ? co z najwyższą przyjemnością wykonaliśmy. Potem zorganizowaliśmy im dalszą pomoc- i będziemy ją kontynuować.

Kibice każdego klubu chcący wesprzeć tą inicjatywę mogą śmiało nabywać szaliki. Kasa zostanie przekazana utartym już szlakiem do naszego Lwowa.

Kibice Polonii Warszawa pragnący jak najlepszego losu Pogoni Lwów mogą zamówić u nas taką ilość tych szalików, która chociażby przystaje do ilości biletów zamówionych na marcowe Derby Warszawy, co znacznie poprawi finansową sytuację naszych Rodaków ze Lwowa. W niczym nikomu to nie ujmuje. Inicjatywa pronarodowa, ideologicznie wspólna jest chyba poza dyskusją. Jest pomysł, prawda? Niech to po prostu zrobią, a nie wypisują swoje ?prawdy absolutne?.

Miałem zaszczyt współuczestniczyć w odbudowie Cmentarza Orląt we Lwowie i pamiętam to miejsce z okresu całkowitej sowieckiej dewastacji. Działałem również w tym mieście w najróżniejszych sprawach dotyczących pozostałych tam Polaków od roku 1997. Byłem w tej sprawie wspierany przez wielu kibiców z Łazienkowskiej (głównie z Ligi Republikańskiej). Proszę uprzejmie wszystkich adwersarzy nieoświeconych w ?temacie? do tej pory – o darowanie sobie tekstów o ?prawach i obowiązkach? dot. działalności kibiców Legii Warszawa we Lwowie.

Pawełek
OFMC

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»