Zasady na Żylecie

Autor wpisu: Redakcja 22 grudnia 2010

Zorganizowane grupy kibicowskie Legii Warszawa zapraszają wszystkich kibiców do zapoznania się z nieformalnym regulaminem Żylety – trybuny północnej. Wszyscy na Żylecie mają obowiązek dopingowania. Osoby, które przychodzą na stadion w innych celach proszone są o zajmowanie miejsc na pozostałych trybunach.

Poniższe zasady wprowadzone przez kibiców nie zastępują ani nie zmieniają regulaminu stadionowego.

Trybuna ULTRAS, która mieści się za bramką to tzw. nowa Żyleta. To właśnie na tej trybunie od strony ul. Łazienkowskiej znajdować się będzie serce stadionu Legii. W trosce o jak najgłośniejsze bicie tego serca kibice z legijnych grup kibicowskich pragną poinformować o zasadach jakie panować będą na trybunie.

1. Każdy ma OBOWIĄZEK śpiewać i zdzierać gardło dopingując największy klub Stolicy, Legię Warszawa.

2. Każdy winien stosować się do poleceń gniazdowego, ultrasów oraz osób decyzyjnych podczas dopingu i przygotowywania oprawy meczu.

3. Strój każdego kibica Legii to biała koszulka oraz szalik z jedynym herbem naszego klubu, czyli tym z 1957 roku. Nosimy wyłącznie barwy Legii i zgód. W przypadku klubów zagranicznych dopuszczalne więc są koszulki, szaliki itp. wyłącznie w barwach FC Den Haag.

4. Każdy ma obowiązek dumnie reprezentować Legię również poza stadionem. Bronić honoru i flag ukochanego klubu Stolicy. Noszenie barw będąc pod wpływem zbytniego upojenia alkoholowego nie jest godne kibica Legii.

5. W trakcie meczu na Żylecie wszyscy stoją. Znajdując się na trybunie ULTRAS należy pamiętać, że najważniejszy w trakcie meczu jest doping. Dlatego osoby, które przychodzą na stadion w innych celach proszone są o zajmowanie miejsc na pozostałych trybunach.

6. Kibice z niskim stażem meczowym proszeni są o zajmowanie miejsc na bocznych sektorach trybuny ULTRAS.

7. Żyleta to nie Hollywood, ani wybieg mody w Paryżu. W związku z tym nie są mile widziane osoby kręcące bezproduktywne filmiki telefonami czy robiące „słitaśne fotki” na portale społecznościowe.

Aktualizacja:

Drodzy Kibice,

Za nami pierwsza runda na nowej Zylecie. W trosce o coraz lepszą organizację ruchu kibicowskiego na naszej trybunie, opracowaliśmy dla Was przed początkiem trwającego sezonu ?Regulamin Zylety?. Dziś, bogatsi o kilkumiesięczne doświadczenia związane z poznaniem specyfiki nowego obiektu, pragniemy przedstawić Wam szereg ustaleń dotyczących oflagowania trybuny, podjętych przez zorganizowane grupy kibicowskie:

1) Wieszaniem i zdejmowaniem flag na stadionie zajmuje się tylko i wyłącznie grupa flagowych, wraz ze znanymi im, autoryzowanymi kibicami ze zorganizowanych grup kibicowskich.

2) Każdy z kibiców jest odpowiedzialny za pilnowanie flag, w szczególności zaś tego, aby żadna fana nie była samowolnie przewieszana lub zdejmowana przez nieuprawnione do tego osoby. W przypadku zauważenia takiej sytuacji, prosimy niezwłocznie informować o tym flagowych.

3) Decyzję o rozmieszczeniu flag na trybunie podejmują wyłącznie flagowi wraz z upoważnionymi przez nich kibicami. Określony rodzaj flag (główne, dzielnicowe, fanklubowe) będzie miał swoje konkretne miejsce na trybunie.

4) Każdy kibic jest zobowiązany szanować flagi i dbać o nie. W związku z tym zwracajmy szczególną uwagę osobom, które np. po strzelonej bramce wskakują na barierki, bowiem w kilku przypadkach skutkowało to oberwaniem troków. Kibice, którzy swoim zachowaniem spowodują szkody w oflagowaniu, zostaną obciążeni kosztami jego naprawy.

5) W trosce o jakość i wysoki poziom graficzny projektowanych flag, prosimy o konsultowanie projektów z kibicami odpowiedzialnymi za oflagowanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zorganizowane grupy kibicowskie służą swoją pomocą w projektowaniu i realizacji flag lub innych gadżetów.

6) Bezpieczeństwo naszych barw jest sprawą priorytetową, dlatego też informujemy, że nie ma możliwości zabrania po meczu swojej flagi do domu. Odbiór danej flagi dzielnicowej lub fan klubowej (np. do uprania lub naprawy)może nastąpić tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z flagowymi przez znanego i upoważnionego kibica z danej dzielnicy bądź FC (najlepiej osoby odpowiedzialnej za zapisy na wyjazdach).

7) Kibice z danej dzielnicy bądź FC, pragnący wywiesić swoją flagę na danym meczu, proszeni są o kontakt z flagowymi najpóźniej dzień przed meczem.

8) Na dzień dzisiejszy wszelkie atrybuty zorganizowanego ruchu kibicowskiego znajdują swoje miejsce wyłącznie na Żylecie. Jesteśmy w trakcie opracowywania zasad umożliwiających bezproblemowe i bezpieczne wieszanie flag na pozostałych trybunach stadionu Legii. O ewentualnych zmianach kibice będą informowani na bieżąco.

Ze wszystkimi pytaniami, problemami i informacjami, nie tylko dotyczącymi oflagowania, prosimy kierować się pod ?gniazdo? ? tam uzyskacie odpowiedzi na nurtujące Was kwestie od kompetentnych i odpowiedzialnych kibiców. Zachęcamy również do korzystania z formularza kontaktowego z SKLW, znajdującego się na stronie www.zyleta.info.

Z kibicowskim pozdrowieniem,

Grupy kibicowskie Legii Warszawa