1 Marca: Narodowe Podziemie – PamiętaMY (pierwsze podsumowanie)

Autor Redakcja 0 (komentarze)

Czas szybko mija, jednak wciąż brak pełnego oddania Bohaterom antykomunistycznego podziemia należnego Im miejsca w oficjalnej historii Polski. Zgodnie z kilkuletnią tradycją kibice Legii Warszawa uczczą Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Beznazwy-1

Widzimy się na uroczystościach. Cześć i chwała Bohaterom!

Akcja „Narodowe Podziemie – PamiętaMY” została zapoczątkowana przez grupę Old Fashion Man Club od momentu wejścia w życie ustanowionego nowego polskiego święta narodowego –  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, czyli 1 marca 2011. Aktywność warszawskich kibiców, wsparta przez SKLW, została doceniona przez jej adresatów

0001nsz podziekowanie1

Kibice Legii wspierają warszawskich Autonomicznych Nacjonalistów w organizacji i promocji Warszawskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. We współpracy ze Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przy okazji Świąt Bożego Narodzenia dostarczane są paczki warszawskim kombatantom tej formacji oraz ich rodzinom.

naklejka2012paczki2012paczki2013paczka2014naklejka2014

Organizowane są również spotkania z najpopularniejszymi autorami i wydawcami publikacji dotyczących Żołnierzy Wyklętych. Przykłady.

2014

lzebrowski

2013

Dla żołnierzy walczących o niepodległość RP, II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona, wkraczająca na nasze ziemie w styczniu 1944 r., nie niosła Polsce wolności ani pokoju. W beznadziejnych warunkach, przy całkowitej obojętności świata, żołnierze niepodległościowego podziemia do połowy lat 50. prowadzili walkę z drugim okupantem i rodzimymi kolaborantami. Walczyli z komunistami w obronie naszej niepodległości, wiary i tradycji.

zw2013

SKLW i OFMC zapraszają na spotkanie z wydawcą Adamem Borowskim w Sportbarze Ł3 przy Łazienkowskiej 3 w ramach promocji najnowszej edycji albumu „Żołnierze Wyklęci – Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku”. Planowana jest również obecność Piotra Gontarczyka, autora m.in. „Nowych kłopotów z historią”. Spotkanie odbędzie się w ramach udziału kibiców Legii Warszawa w obchodach 71. rocznicy powstania NSZ. Na miejscu będzie możliwość zakupu książek.

IMPREZA OBJĘTA PATRONATEM ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH

Ciąg dalszy, jak zwykle, nastąpi. OFMC dziękuje wszystkim legionistom i nie tylko za zakup gadżetów wydawanych przez grupę. Dzięki uzyskanym tą drogą środkom możemy oddać chociaż promil pamięci należnej Bohaterom. Nie możemy sprawić Im zawodu.

Brak komentarzy.!
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»