Sprawozdanie ze świątecznej zbiórki – Paczka Na Kresy 2013

Autor Redakcja 0 (komentarze)

Już po raz czwarty kibice Legii Warszawa zorganizowali świąteczną zbiórkę produktów, które w formie paczek trafiły na dawne Kresy Rzeczypospolitej – tereny należące dzisiaj do Litwy i Białorusi. Tegoroczna akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, co zaowocowało problemami, na które osoby ją ogarniające nie były przygotowane. Dzięki jednak wielu ludziom dobrej woli i gorącego legijnego serca, wszystko udało się zapiąć na przysłowiowy ostatni guzik i w tym roku przygotowano i wyekspediowano 200 paczek z których każda osiągnęła wagę netto 21 kg.

kresy1

Poza tym standardem na Kresy wyjechało także około pół tony towarów w kartonach zbiorczych, które ofiarowano dwóm polskim szkołom na Litwie – w Szumsku i Kowalczukach oraz sierocińcowi w którym żyją polskie dzieci. W każdej paczce znalazły się oczywiście serdeczne życzenia i słowa duchowego wsparcia od kibiców warszawskiego klubu w postaci kartek a czasem listów, płyta z polskimi kolędami od jednego z wydawnictw muzycznych oraz tradycyjny opłatek, którym niestety przychodzi nam łamać się z rodakami symbolicznie i na odległość. Niemniej, jak sami kresowiacy podkreślają, właśnie tych kilka słów skreślonych tu w kraju, daje im siłę i wiarę w polską jedność i pamięć o bliźnim. Nie sposób opisać uczuć, które towarzyszyły przekazywaniu paczek ale organizatorzy życzyliby każdemu przeżyć takie chwile i zobaczyć prawdziwą radość i wzruszenie obdarowanych.

kresy2

Dla porządku tylko przypomnijmy, że poprzednie akcje owocowały liczbą stu ok. 30 kilogramowych paczek, a w tym roku Wasze serca i zaangażowanie przyniosły efekt w postaci 1,5 tony więcej. Biorąc pod uwagę autentyczne ubóstwo w jakim często przychodzi żyć Polakom będącym tam obywatelami drugiej kategorii, to duża pomoc materialna, zwłaszcza że idąc naszym śladem w akcję tę zaangażowała się niemal cała kibicowska Polska. I chwała jej za to, nie mamy nic przeciwko żeby toczyć rywalizację fanów i na tym polu, bo korzyść z niej odniosą zawsze ci, którzy tej pomocy potrzebują.

– Zgodnie z deklaracją złożoną jeszcze w czasie prowadzenia zbiórki, chcielibyśmy podziękować serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłożyli swą rękę do tej akcji.

– Lista jest długa i dla przeciętnego czytelnika niestrawna ale uważamy, że tak trzeba! Nie starczy miejsca i pamięci, żeby wskazywać zasługi poszczególnych osób, dzielnic czy grup, zresztą wychodzimy z założenia że każdy dał i zrobił tyle na ile go stać. Tak samo szanujemy tabliczkę czekolady, jak i zakup większej partii towaru przez ofiarodawców, organizację, udział czy ofiarowanie fantów na aukcje internetową. Na tym to polega! Wszyscy w jakikolwiek sposób zaangażowani są uczestnikami tej pomocy i maja prawo czuć się dumni z jej efektu. Załączone zdjęcia przedstawiają konfekcjonowanie paczek, a dwa dodatkowe przedstawicieli ich odbiorców w Wilnie. Niestety brak dokumentacji z przekazania paczek polskim szkołom oraz do domu dziecka ale do tych miejsc nasze busy dotarły już grubo po zmierzchu i nie było ani warunków ani czasu na ich wykonanie. Zdjęcia z Białorusi mamy obiecane ale nieprędko do nas dotrą. Natychmiast jednak kiedy ta chwila nastąpi podzielimy się nimi z Wami. Należy też wspomnieć, że pamiętaliśmy o naszych warszawskich bohaterach i wspólnie ze Związkiem Powstańców Warszawskich przygotowaliśmy 50 paczek świątecznych dla wytypowanych przez ZPW kombatantów – powstańców warszawskich, które poszczególne ekipy legionistów rozwiozły po adresatach w całej Warszawie i okolicach.

Poniżej lista dzielnic, grup, fan clubów, osób i innych środowisk legijnej społeczności, które w jakikolwiek sposób wsparły tegoroczną akcję (kolejność przypadkowa). – Jeśli kogoś pominęliśmy, serdecznie przepraszamy. Pilnowanie tej listy to był kolejny ból głowy, bowiem źródła znajdowały się w kilkunastu miejscach, a nie zawsze był czas aby na bieżąco wszystko spisywać.

Grupa PBF Sp. z o.o. z Warszawy, Wydawnictwo Muzyczne Folk, Śródmieście Płn., chłopaki z Ursusa, Saska Kępa, Tradycja Pokoleń, Krewcy Legioniści, Bielańscy Patrioci, ZWL, Sekcja Pokerowa, tarchomińskie Osiedle Derby, dwie niezależnie działające grupy ursynowskiego Natolina – Maxa i Marcina Cichockiego, Fanatyczny Grochów, Stegny, Anin – Międzylesie, legioniści z Huty Czechy, legioniści z dzielnicy Włochy, FC Kozienice, FC Trójmiasto, FC Zambrów, śląski FC Squadron, FC Południe, FC Kwidzyn, Wielkopo(L)scy Fanatycy, legioniści z lubuskiego, Bialski Bastion Legii, Wołomińscy Fanatycy, Legijne Piaseczno, legioniści z Nowego Dworu Mazowieckiego, Mińska Mazowieckiego, Pułtuska, Okuniewa, Otwocka, Góry Kalwarii, Rembertowa, Tarchomina, Grójca, Starej Miłosnej, Wesołej, Zelowa, Grudziądza, Ochoty, Fanatico 501, Olszyńscy Fanatycy, OFMC, Patriotyczny Grochów, Gorce, PSW – Prawa Strona Warszawy, Żoliborscy Fanatycy, WFH, Grupa Czarka, WFS, chłopaki z POMARANGE, ekipa w składzie: Paulina, Ganiek, ABS z żoną Kamilą i nowonarodzonym synkiem Maksiem, Państwo Orzechowscy, Miejskie Gimnazjum nr 1 z Zambrowa, Rada Miasta Zambrowa, Ela i wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 223 w Warszawie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie koło Płońska, Uczniowie warszawskiego XXI LO im Kołłątaja i grupa” Patogen”, Sektor 209 stadionu Legii, warszawskie puby piwne które nas wsparły – Gorączka Złota, Kufle i Kapsle oraz Chmielarnia (zapraszamy wszystkich piwoszy gardzących koncernową politurą czyli produktami piwnopodobnymi na prawdziwe piwo!) oraz tradycyjnie Musztra z bratniego Zagłębia Sosnowiec.

I osoby: Skuter z Tarchomina, Hugoll, Marcin Artemiuk, Kuba Zubowicz, Daniel Tomasik, Monika Cichoń, Wojtek Łabecki, Kuba Piórkowski, Rafał Dąbrowicki, Michał Drozdowicz, Sylwia Bartel, Łukasz Grela, Karolina Kowalczyk, Tomek Lewiński,Krzysiek Zborowski,Marcin Nowicki, Jarek Kubaczkowski, Łukasz Szmagliński, Marek Zajączkowski, Grzesiek Kuczbajski, Paweł Kanicki, Mariusz Karwowski, Kuba Kamiński, Piotr Wojciechowski, Daniel Naber, Marian Pawelec, Robert Miedza, Robert Jędruszczak, Konrad Kosk, Agnieszka Podkościelna,Marta Dymowska, Magda Bednarczyk, Daniel Basaj, Piotr Jeszka, Rafał Skowron, Arek Plebański, Łukasz z Zelowa, Sławomir Karczmarz,Adam Lonty, Andrzej Chamiec, Marek Furczak, Tomek z Międzyrzeca Podlaskiego,, Andrzej Dębski,Edward z Tarnowa, Rafał Tomecki, Piotr Kaszuba, Wojtek Wolski, Mikołaj Szczypkowski, Bartek Czapski, Maciek Ciężkowski, Paweł Toryfter, Zygmunt Janiszewski, Tomek Ziemiński, Grzesiek Piech, Kuba Rukat, Krzysiek – Sandomierz, Wojtek Wolski, Filip Wołoszczak, Piotrek Zalewski, Robert Dorosz, Piotr Woźniak i teść, Beata z Tatą z Mokotowa, Barbara M. z Piaseczna, Kinga i znajomi z osiedla Senat, członkowie BL – IPN z Warszawy i BEP – IPN Z Rzeszowa, Artur Świerczewski, Jarosław Czopek, Mariusz Małolepszy, Jakub Dźwigała, Grzegorz i Mateusz z Saskiej Kępy, Arek Cimoch, Mario z Ursusa, corocznie wspierający nas piknik Krzysiek-Zygul i Kinga wraz z ferajną którą zachęcili do tej akcji: Robertem, Paulina i Majką, Ewa, Agnieszką, Marleną, Arturem, Bartkiem, Witkiem, Robert Wójcik, Kasia – Praga Północ, Kamel i Agnieszka z Pomiechówka, Fanatyk ze Służewia, Marek Byczkowski z Ząbek, Artur Piwoński córką Mają, Kamil Wasilewski, Marcin Sokołowski, Patrycja Harasim, grupa w składzie: Michał, Angie i Lilka, Benek i Bogusia, Daniel Tomasik, Mateusz Wanat, ekipa: Natalia, Kiler, Kibic, Gruby, Karol, Wiesław, Andrzej, Natur, Grzesiek.

Forumowicze: Księciuniu, Kędzior, Fiona, (L)ookasch z Gdyni, Czembro, Ytong, Mieczysław, Pablos, Zyła, Herman, Berserk, NGA, Puci Puci, Kowallu, L.W., Sokolasty, Foxx, Sosen, Rey, Parys, Rowen, Canela. pramok, Koko, JzF, Slebek, Jaco, Yanks, Piotrek z Woli, Dedes, Fawor, (L)egionek, Meraś, Śruba133, Edek, Pronusa, Qhar,

Specjalne i osobne podziękowania dla tych, którzy nie bacząc często na porę dnia czy nocy, ratowali temat w naprawdę podbramkowych sytuacjach: Małami, Łukasz Cerber, Warsztat Samochodowy Auto FIX w Al. Jerozolimskich, Elita Ulicy i Rafał z Krewkich Legionistów, Mateusz i Rafał oraz Dyrekcja szkoły i nieoceniona Marzena z Zespołu Szkół nr 68 w Warszawie. Listę tradycyjnie dopełnia nasza kufloteka czyli Pub Źródełko i jego zawsze wspierająca nas załoga – Ania, Iwona, Basia, Jacek i Patryk, która nie dała się przygnieść ciężarem towaru:) Dziękujemy!


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

Brak komentarzy.!
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»