69 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Autor Redakcja 7 (komentarze)

Jak co roku kibice Legii Warszawa wezmą udział w uroczystościach związanych z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Grupy kibicowskie zachęcają do licznej obecności. Program obchodów jest tradycyjnie bardzo bogaty – uroczystości odbędą się w różnych częściach Warszawy, więc każdy może wziąć w nich udział. Informujemy jednocześnie, że w tym roku ze względu na zmianę formuły uroczystości na Kopcu Powstania nie odbędzie się przemarsz legionistów na Kopiec.

Rocznica ta jest jednym z najważniejszych dni w historii naszego miasta. Uczcijmy ją licznie, z powagą i warszawskim fasonem. Spotykamy się w Godzinę „W”, o 17:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Cześć i Chwała Bohaterom!

Program uroczystości:

31 lipca – Środa

godz.18.00 Polowa Msza Święta przy Pomniku Powstania Warszawskiego; Plac Krasińskich

godz.19.00 Uroczysty Apel Pamięci przy Pomniku Powstania Warszawskiego; Plac Krasińskich

godz.20.00 Koncert „Sierpniowa Melodia”; Plac Krasińskich

1 Sierpnia – Czwartek

godz. 10.00 Uroczystości przy Pomniku „Mokotów Walczący – 1944”; Park im. Generała Gustawa Orlicz-Dreszera; „Marsz Mokotowa” – przemarsz ul. Puławską do ul. Dworkowej

godz. 13.00 Składanie kwiatów pod Pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota”; róg ul. F. Chopina i Al. Ujazdowskich

godz. 14.00 Uroczystości przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej; ul. Wiejska

godz. 15.00 Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy grobie rtm. W. Pileckiego, przy Płycie Pamięci „Chrobrego II ”; Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

godz. 16.00 Składanie kwiatów na grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera”; Cmentarz Wojskowy na Powązkach

godz. 17.00 Godzina „W”– Oddanie Hołdu Powstańcom pod Pomnikiem Gloria Victis; Cmentarz Wojskowy na Powązkach

godz. 19.30 Uroczystości przy Pomniku „Polegli-Niepokonani”. Modlitwa; Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli

godz. 21.00 Uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego – rozpalenie Ogniska Pamięci; ul. Bartycka


..................................................................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

7 ( komentarze )
Lip 31, 2013
09:22
#1 Legia or die :

„…ze względu na zmianę formuły uroczystości”…??? O co chodzi? Ktoś poszedł na układ z HGW i jej nadwornym kombatantem znanym z akt U.B jako T.W „Zdzisławski” że nie idziemy na kopiec, czy po prostu wejście na kopiec będzie tylko na zaproszenia? Mam nadzieję że POstkomunę przywitamy odpowiednio i nikt nie da sobie wmówić że nie wypada gwizdać na czerwoną hołotę. Prawdziwi powstańcy nie życzyliby sobie właśnie tych pseudoelit na własnych grobach a nie młodzieży która potrafi nazywać rzeczy po imieniu jak ktoś się sprzedał to trzeba mu to wypominać przy każdej okazji prosto w oczy. I nie jest to wstyd a powód do dumy. Jeśli wyborcza i tvn zmiesza was potem z błotem to tylko się cieszyć bo to oznacza że stoimy po odpowiedniej stronie barykady!

Lip 31, 2013
09:46
#2 Redakcja :

Wejście jest na zaproszenia. Inna rzecz, że o formie czczenia rocznicy PW przez kibiców Legii ma kto decydować. Rozmawiamy z Powstańcami i wiemy, czego sobie życzą. Swoją drogą tekst o „układzie z HGW” ma wiele absurdów pod sobą.

Do walki z POstkomuną masz 364 dni w roku. Jutro nie przypada rocznica objęcia stołka przez Tuska, Komorowskiego, czy HGW, tylko zrywu mieszkańców Warszawy, w którym złożyła ona wielka ofiarę.

Spokojnie, również ma kto nazywać rzeczy po imieniu. Co robimy od lat przy okazji meczów i nie tylko. Tyle, że albo ten wspomniany w komunikacie fason się ma, albo nie. To tak na marginesie.

Lip 31, 2013
10:00
#3 1DZ :

JEST CHYBA JESZCZE (1.VIII OKOLO POLNOCY) JAKIS SPEKTAKL W MUZEUM (PRAWDOPODOBNIE POTRZEBNE WEJSCIOWKI).

Lip 31, 2013
10:09
#4 Legia or die :

do redakcji:
rozumiem, ale spotkanie tak „znamienitych” osobistości jakie wymieniacie w dniu innym niż jutrzejszy (face to face) graniczy z cudem. A znam kombatantów jak mój dziadek ś.p. co zawsze dosadnie protestowali przeciwko takim aparatczykom na patriotycznych obchodach. Niech każdy więc obchodzi jak chce, ja z swoim szykiem i fasonem bedę obchodził po swojemu. I nie bójcie się czy ktoś bedzie gwizdał czy nie to reportaż na Czerskiej jest już napisany i czeka do druku…pozdrawiam.

Lip 31, 2013
10:16
#5 Redakcja :

My jakoś generalnie nie mamy skłonności do strachu :)

Pzdr.

Lip 31, 2013
13:06
#6 Reakcja :

Dla osób niezdecydowanych zapraszamy na Marsz Powstania Warszawskiego. https://www.facebook.com/events/148982531965877/

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www


Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»