Kazimierz Deyna pogrzeb na Powązkach i odsłonięcie pomnika

Autor Redakcja 2 (komentarze)

Msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa 13/15, będzie odprawiona w środę 6 czerwca o godz. 13:00. Przy organach zasiądzie Stanisław Soyka. Warty honorowe będą pełnić kibice Legii Warszawa. Po mszy urna z prochami Kazimierza Deyny zostanie pochowana w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych.

Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

O godz. 20:00 przy Łazienkowskiej 3, odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Kazimierza Deyny. Jest to jedyne miejsce tego dnia, w którym Grupy Kibicowskie przewidują uczczenie legendarnego piłkarza z wykorzystaniem pirotechniki – wykonane wyłącznie przez wyznaczone do tego osoby. Pomnik w całości sfinansowali kibice Legii Warszawa. Całkowity koszt wyniósł ok 250 000 złotych. Kibice Legii dziękują władzom Warszawy, Pracowni JSK-Architekci, Kancelarii Adwokacko Radcowskiej JWD, firmie Maxpol oraz KP Legia i Fundacji Kazimierza Deyny za pomoc w realizacji projektu.

Za pomoc przy organizacji uroczystego odsłonięcia na słowa wdzięczności zasługują także Pepsi, Active Jet, Adidas, Królewskie oraz Sports Hospitality.

Nagrobek Kazimierza Deyny ufundowała i wykonała firma I-mar. Dziękujemy.

2 ( komentarze )
cze 4, 2012
22:13
#1 erdo78 :

Idziemy w barwach?

cze 5, 2012
17:04
#2 Mi :
Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»