Czwartek, 1 Marca Dzień Żołnierzy Wyklętych – PamiętaMY

Autor Redakcja 3 (komentarze)

W roku 2012 drugi raz obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kibice Legii zapraszają do czynnego uczestnictwa w uroczystościach organizowanych samodzielnie lub we współpracy z różnymi organizacjami.

O godzinie 17:00 przy tablicy-pomniku Żołnierzy Wyklętych na Bemowie, róg ul. Pirenejskiej i Żołnierzy Wyklętych, kibice Legii odpalą znicze, by upamiętnić Bohaterów.

Głównym punktem tego dnia będzie przemarsz z Pl. Na Rozdrożuzbiórka 19:30, okolice pomnika Romana Dmowskiego – pod mur więzienia na Rakowieckiej, gdzie zakatowano oraz dokonano sądowych zbrodni na wielu żołnierzach antykomunistycznej konspiracji.  Demonstrację organizuje Stowarzyszenie Zjednoczony Ursynów, Autonomiczni Nacjonaliści Warszawa oraz kibice warszawskiej Legii, w ramach akcji „O Poległych PamiętaMY”. Honorowym patronatem objął ją Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

W niedzielę, 4 marca fundacja Ave Patria organizuje w kościele Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim o godz. 19.00 koncert „Nie dajmy zginąć poległym” poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Koncert poprzedzony jest uroczystą mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, która ma się rozpocząć o 18.00. Kościół jest przy ul. Poznańskiej 183 (wielki nowoczesny gmach z wysoką dzwonnicą przy wylotówce na Poznań).

Wszyscy kibice warszawskiej Legii są serdecznie zaproszeni do udziału w wyżej wymienionych uroczystościach.

We wszystkie wspomniane miejsca zabieramy biało-czerwone flagi. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą wiedzieć, komu oddajemy hołd w tych dniach. Lata komunistycznej propagandy i zamilczanie tzw. drugiej konspiracji przez elity III RP zrobiły swoje. Niżej podstawowe informacje opatrzone muzyczną ilustracją.

 

3 ( komentarze )
lut 28, 2012
18:50
#1 brygada Łupaszki :

widzimy się w czwartek bez wymówek cała Polska

lut 28, 2012
21:39
#2 L :

Nie trzeba byc faszystą by kochać Ziemie Ojczystą

lut 29, 2012
05:49
#3 Max :

Diarium.pl w dziale „Loża kibica” zamieścił ogłoszenie powołując się na zyleta.info. Widzimy się jutro na Rozdrożu o 19.30 bez wymówek, że „nie mogłem” itp. Cześć i chwała bohaterom! Tylko Legia!

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»