Zaproszenie: 18.02., demonstracja ?Kosovo je Srbija!?

Autor Redakcja 5 (komentarze)

Minął rok od poprzedniej demonstracji, poza datą nic się jednak nie zmieniło. Przypominam więc notkę sprzed 12 miesięcy, zaktualizowaną o tegoroczne materiały promocyjne.

W chwili oderwania tej prowincji od Serbii, polskie stadiony stały się jednym z miejsc, w których najmocniej protestowano przeciwko usankcjonowaniu przez ?społeczność międzynarodową? rozbioru tego państwa. W czwartą rocznicę tego wydarzenia w Warszawie organizowana jest manifestacja. Odpowiedni transparent zadebiutował też już na nowym stadionie:

[ruch kibicowski na Legii zajmuje jasne stanowisko w sprawie]

[plakat promujący manifestację]

  [multimedialna zapowiedź]

Informacje o demonstracji (kliknij)

Cztery lata temu na swoim blogu politycznym m.in. napisałem:

Niechętnie piszę o Kosowie, któremu właśnie USA i UE zafundowały ?niepodległość?. Wczoraj pisali o tym przysłowiowi ?wszyscy?. Jedni ?zachłystują się? gwarantowanym przez umowy międzynarodowe ?prawem do samostanowienia?, inni wskazują na ?świętość? integralności granic oraz, w domyśle niebezpieczne, ?powstanie islamskiego państwa w środku Europy??

Tymczasem nie może być mowy ani o ?odzyskiwaniu? niepodległości przez serbską prowincję z przewagą albańskiej mniejszości narodowej, ani o wielkim starciu chrześcijaństwa z islamem. Nieprzypadkowo nowego ?państwa? nie chcą uznać Hiszpania, Słowacja, Rumunia, Grecja czy Cypr. W każdym z powyższych krajów są tereny z przewagą jakiejś mniejszości. Mamy ?studium? postępowania tzw. ?społeczności międzynarodowej?, a w istocie ? anglo-saskich liderów, wobec państwa ?zawieszonego? między Unią Europejską a Rosją.

Warto się temu przyglądać, bo właśnie złamano rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244 zatwierdzającą zarząd międzynarodowy nad Kosowem, w której jednocześnie potwierdzono integralność terytorialną ówczesnej Jugosławii, czyli późniejszej Serbii i Czarnogóry, a po ogłoszeniu przez tą ostatnią niepodległości (chociaż ma ona ? w odróżnieniu od Kosowa ? bogate własne tradycje państwowe, włącznie z pierwszą konstytucją z 1855) w czerwcu 2006 ? Serbii. Zrobiono to nawet bez zebrania Rady Bezpieczeństwa
.

Foxx

5 ( komentarze )
lut 15, 2012
20:45
#1 osiem_tatarow :

Idziemy!

lut 15, 2012
21:15
#2 Wi(L)liams :

Jakim autobusami najlepiej dojechać tam z Bródna?

lut 18, 2012
18:58
lut 17, 2013
13:35
#5 Delija :

Dziekuje bardzo.

http://www.youtube.com/watch?v=VOlSmqU3Ea8

Slowianska bracia na zavsze. Belgrad.

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»