Zbiórka podpisów pod projektem ustawy trwa

Autor Redakcja 1 (komentarze)

Przed jutrzejszym meczem z Lechią Gdańsk będzie prowadzona kolejna część zbiórki podpisów za kibicowskim projektem nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – szczegóły www.kibicezabezpieczenstwem.pl.

Osoby z listami poparcia spotkacie w okolicach stadionu.

Założenia projektu Ustawy

* Doprecyzowanie przesłanek, które musi spełniać decyzja wojewody o zakazie przeprowadzenia imprezy masowej i skrócenie terminów w których rozpatrywane są odwołania od tej decyzji
* Eliminacja z polskiego systemu prawnego niekonstytucyjnej instytucji ?zakazu klubowego?.
* Wprowadzenie możliwości skrócenia okresu obowiązywania zakazu stadionowego po upływie 1/3 jego obowiązywania dla osób podejmujących się prac społecznych i działań reedukacyjnych prowadzonych przez wskazane i nadzorowane przez samorząd terytorialny organizacje społeczne.
* Wprowadzenie obowiązku posiadania karty kibica, jako dokumentu uprawniającego do udziału w imprezie masowej.
* Wprowadzenie konsekwentnego całkowitego zakazu sprzedaży napojów alkoholowych na terenie obiektu, na którym odbywa się impreza masowa.
* Umożliwienie prowadzenia dopingu z użyciem materiałów pirotechnicznych w modelu duńskim (stowarzyszenie kibiców odpowiedzialne za doping wnosi kaucje, która przepada na pokrycie ewentualnych roszczeń odszkodowawczych).
* Wprowadzenie obowiązku prowadzenie i finansowania działalności edukacyjnej i sportowej dla klubów sportowych i stowarzyszeń kibiców przez samorządy.

1 ( komentarze )
lis 23, 2011
17:09
#1 (L) :

przepraszam że nie wiem ale może mi ktoś powiedzieć co to jest to źródło i gdzie się znajduje?

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»