Temat zastępczy – kibice. Jutro 15:00. Rozdroże.

Autor Redakcja 13 (komentarze)

W dniu jutrzejszym, w czwartek, 30. czerwca, odbędzie się duża manifestacja NSZZ „Solidarność” będąca protestem społecznym przeciw konsekwencjom działań – a raczej zaniechań rządu w sprawach bardzo ważnych dla przeciętnych obywateli. Demonstranci będą protestować przeciwko brakowi pomysłów i inicjatyw zmierzających do rozwiązania faktycznych problemów społecznych, który specjaliści od PR próbują „przykryć” między innymi rzekomym „problemem numer 1” – czyli „walką z kibolami”.

Korzystając z okazji, spotykamy się na placu Na Rozdrożu o godzinie 15:00, by udać się w kierunku Sejmu i dołączyć do „Solidarności” oraz podkreślić, że to nie kto inny, jak administracja rządowa wplątała nas w politykę rozgrywając pokazówki mające wzmocnić Platformę Obywatelską w nadchodzącej kampanii wyborczej. Dzisiaj jesteśmy wykluczeni w takim samym stopniu jak związkowcy. Nie damy się rozprowadzać politykom – chcemy po prostu kibicować Legii Warszawa, tak jak fani wszystkich innych polskich klubów – swoim zespołom. Protestujemy przeciw stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej zamiast obowiązujących przepisów prawa. Protest ten jest tym bardziej uzasadniony w świetle informacji o spodziewanym zakazie uczestnictwa kibiców w meczach wyjazdowych rozgrywanych w rundzie jesiennej, który ma być wprowadzony w życie z inicjatywy policji. W trakcie zbiórki i manifestacji trzymamy fason nie tylko dlatego, by rządowi i paramedialni PR-owcy nie wykorzystywali faktu wspólnego wystąpienia na szkodę organizatorów demonstracji, ale po prostu dlatego że po raz kolejny udowadniamy warszawską kibolską klasę. Ewentualni spóźnieni kibice Legii dołączają do końca kolumny manifestujących związkowców, którzy między 17:00 a 18:00 kończą demonstrację pod Urzędem Rady Ministrów.

NIESPEŁNIONE RZĄDU OBIETNICE – TEMAT ZASTĘPCZY KIBICE

Grupy Kibicowskie Legii Warszawa

Informacje o manifestacji: http://www.solidarnosc.org.pl/strona-glowna/manifestacja-30-czerwca.html

Szczegóły ogólnopolskiego protestu przeciw rządowym działaniom wobec kibiców na stronie www.kibole.info

13 ( komentarze )
cze 29, 2011
23:31
#1 miko :

trzeba być dość manipulacji PO. Jeżeli teraz ich nie powstrzymamy to tylko czekać jak będą pozwalać sobie na więcej. Wolność słowa zagrożona, Honor Polski podważony i co dalej… Mam dość.

cze 30, 2011
10:32
#2 tarcho :

nareszcie!

cze 30, 2011
10:38
#3 TRC :

Na biało i barwy??

cze 30, 2011
10:55
#4 L :

gerardinho woli pewnie parady równosci lub blokady Marszu Niepodległości.

cze 30, 2011
21:22
#5 Cichy WKZ :

Emano,cały dzień w pracy, wyłączony z rzeczywistości. Wg związkowców była to największa demonstracja od 1989r prawie 80tys. wg nich. Jednak na największych portalach internetowych np. onecie i wp.pl CISZA jak by nic się nie stało. W TV tez tak było? Cisza nic sie nie stało? Na zdjęciach u Jacka widać, że Legionistów dużo. Moze ktos oszacować ilu nas było? POZDRO!

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»