1916 Uśmiechów – kolejna odsłona – Dzień Dziecka w Janowie Podlaskim

Autor Redakcja 1 (komentarze)

W czasie gdy w Domu Dziecka nr 1 bielańscy legioniści gościli u wychowanków ze swojej dzielnicy, grupa dzieci z tej samej placówki, wraz z podopiecznymi z Domu Dziecka nr 9 z Ochoty, bawiła z wizytą w Janowie Podlaskim. Kibice Legii bowiem, zorganizowali dla nich całodzienną wycieczkę na Podlasie do gospodarstwa agroturystycznego, w którym znajduje sie stadnina koni. Autokar z dziećmi wyjechał wcześnie rano, tak aby dzieci mogły spędzić jak najwięcej czasu na tej eskapadzie. Iście letnia pogoda sprzyjała, więc na miejsce wszyscy dotarli w doskonałych humorach. Na miejscu przygotowano zestaw gier i zabaw zręcznościowych w których dzieci rywalizowały między sobą, a następnie męska część wycieczki rozegrała mecz piłki nożnej „Jedynka” contra „Dziewiątka”.

Kolejnymi atrakcjami było ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek, przejażdżki konne solo oraz zbiorowe, bryczką. Na koniec  dzieci udały się na obfity i bardzo smaczny obiad. W tym miejscu organizatorzy – kibice Legii Warszawa – pragną serdecznie podziękować Pani Barbarze Orłoś z Restauracji Wygoda w Janowie Podlaskim za uprzejmość, serce i włączenie się do naszej akcji.

Kolejne podziękowania składamy panu Zbigniewowi Drewniakowi i Hurtowni Premium, za równie wielkie serce i dostarczenie napojów dla dzieci, co przy temperaturze jaka tego dnia panowała, miało strategiczne niemal znaczenie. Późnym popołudniem autokar zadowolonych wycieczkowiczów odjechał do Warszawy.

Przypomnijmy, że projekt „1916 Uśmiechów”, prowadzony przez legionistów, dotyczy domów dziecka nr 1,9 i 16, więc święto najmłodszych objęło także tę ostatnią placówkę. Mieszkańcami Domu Dziecka nr 16 są jednak dzieci w wieku od 0 do 3 lat, więc pomoc ma w tym wypadku zupełnie inny charakter. Niemniej z okazji 1 czerwca, kibice Legii dostarczyli do „Szesnastki” pieluchy, środki higieny i chemię gospodarczą za kwotę 1500 złotych, tym samym zamykając akcję z okazji 1 czerwca dla naszych podopiecznych z tych 3 placówek. Kolejne atrakcje dla dzieci juz niebawem, o czym będziemy oczywiście legijną społeczność informować.

1 ( komentarze )
cze 10, 2011
00:03
#1 Robert :

Gratulacje!! Serce się raduje!! Niesmiało chciałbym się zapytać, dałoby radę dołączyć do grupy która ogarnia te wszystkie rzeczy dla dzieciaków? Z miłą chęcią pomógłbym, czynnie w tym uczestnicząc. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»