Foxx: „My, Naród”

Autor Redakcja 36 (komentarze)

Na wczorajszym meczu z Ruchem Chorzów byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Bynajmniej nie mam na myśli gry piłkarzy Legii, gdyż jest beznadziejna od dość długiego czasu. Otóż PZPN, który zabrania wieszania płócien OFMC – flagi grupowej z hasłem „Better Dead Than Red” oraz biało czerwonej z napisem „Wilno Lwów” z herbami miast i godłem II RP – twierdząc, że są faszystowskie, „polityczne” oraz „nie mają związku z meczem”, nie miał nic przeciw wywieszeniu przez kibiców gości płótna

[źródło: jp85.pl]

I to akurat na świeżo po kontrowersjach w sprawie Ruchu Autonomii Śląska. Trzeba przyznać, że wrażliwość piłkarskich działaczy może imponować. Żeby było jasne, mimo jednoznacznej oceny całej zabawy pod tytułem „naród śląski”, nikt nie ma pretensji o to, że flaga ta zawisła. Skoro popiera ją większość ekipy Ruchu, tylko od niej ma zależeć, co wywieszają.

Pytanie jest inne. Dlaczego my nie możemy wieszać swoich flag. Odpowiedź wydaje się banalna. Precz z komuną. Wczoraj na trybunach były zauważalne szaliki Pogoni Lwów, które kibice kupowali tuż przed wejściem na mecz.

[źródło: jp85.pl]

Ciekawe, jaki zdaniem PZPN miały związek z meczem Legia – Ruch. Bo, że były „faszystowskie” i „polityczne” chyba nikt nie wątpi. Ciekawe, czy musi minąć pokolenie skażone poprzednim systemem, by do wszelkiej maści działaczy dotarło, że ruch kibicowski jest zupełnie czymś innym, niż publiką. Stadiony w konwencji Tesco, czy Guantanamo tego nie zmienią.

[źródło: jp85.pl]

Jak by to nie brzmiało, właśnie dlatego, że wygląda na to, iż to my mamy świadomość, że stanowimy naród. I jesteśmy przywiązani zarówno do jego tradycji, jak i tradycji lokalnej, czy też własnej – kibolskiej.

[źródło: jp85.pl]

 

Obszerna galeria jak zwykle na  jp85.pl.

Foxx

 

Filmik z dopingiem nakręcony przez Legia.net:

36 ( komentarze )
Kwi 6, 2011
08:52
#1 W(+)L :

Nie ma czegoś takiego jak „Naród Śląski” jest za to banda zwykłych chłopków i prostaków co po wojnie do pracy na kopalni się zgłosili a teraz sobie ideologię tworzą. Śląsk jest naszą Polską ziemią podbitą przez naszych przodków. A jak się komuś nie podoba to won na Madagaskar, np.!

Kwi 9, 2011
19:46
#2 Pioter :

Dobra, skoro jest naród śląski, to ja jestem w połowie Kociewiak, z kraju Kociewie, które kłuci się z sąsiednim narodem Kaszubów. Też mamy gwarę, flagę, herb i stolicę. Więc w czym problem? AUTONOMIA DLA KOCIEWIA!!!

Sie 13, 2011
10:19

Tak, to my w Warszawie jesteśmy narodem Mazowieckim; wszak mamy własną gwarę mazowiecką jak i zostaliśmy podbici przez Polan. Nie ma narodu Sląskiego. TO MY, NARÓD POLSKI!

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»