Apel Pogoni Lwów – szaliki „cegiełki”

Autor Redakcja 5 (komentarze)

Na stronie klubu możemy znaleźć apel: W październiku 2009 roku, dzięki zaangażowaniu garstki ludzi zapalonych ideą przedwojennej ?Pogoni? Lwów, udało się uroczyście zainaugurować pierwszy po 70 latach sezon. Gratulacjom i obietnicom pomocy nie było końca?

Pierwszy sezon przyniósł spore sukcesy sportowe, udało się zrealizować serię projektów, nawiązać współpracę w wieloma klubami i organizacjami. Drużyna piłkarska ?Pogoni? Lwów już w pierwszym sezonie wygrała Ligę Miasta Lwowa oraz dostała się do finału rozgrywek o Puchar Miasta Lwowa i awansowała do Wyższej Ligi Obwodowej (IV liga). Rozpoczęła działalność Szkółka Piłkarska LKS ?Pogoń? Lwów, do której uczęszczają dzieci, uczniowie dwóch polskich szkół we Lwowie. ?Pogoń? Lwów brała udział w wielu przedsięwzięciach o znaczeniu kulturalnym i społecznym, odgrywając ważną rolę w polskim środowisku na zachodniej Ukrainie.

Niestety, jeden ze strategicznych sponsorów, ze względu na zmiany personalne w zarządzie spółki, w ostatniej chwili wycofał się ze współpracy z Lwowskim Klubem Sportowym ?Pogoń? Lwów. W tym momencie klubowi zabrakło pieniędzy na wystąpienie w Wyższej Lidze Obwodowej i dalsze funkcjonowanie odrodzonego klubu.

Za niecałe trzy tygodnie rozpoczną się rozgrywki Wyższej Ligi Obwodu Lwowskiego. Mimo zakwalifikowania się do rozgrywek LKS ?Pogoń? Lwów nie może wziąć w nich udziału. Nasz budżet w tej chwili nie wystarczy na pokrycie niezbędnych kosztów i dalsze działanie. Sytuacja jest wyjątkowo poważna, jeśli nie wystąpimy w rozgrywkach, sukcesy pierwszego sezonu, selekcja graczy i półroczne przygotowywania do sezonu zostaną zaprzepaszczone i dalsze istnienie odrodzonego klubu stanie pod znakiem zapytania.

Dlatego zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich, którym bliska jest idea reaktywacji legendarnej lwowskiej drużyny. Musi pilnie zebrać 40 000 złotych.

Jest to konieczne dla funkcjonowania klubu. Przypomnijmy, że klub musi ponosić ciągłe koszty związane z wynajmem obiektów sportowych, wynagrodzeniem dla trenerów, sędziów i kosztami transportu. Mimo wielu obietnic budowy boiska, w rzeczywistości treningi i mecze wymagają od nas nadal każdorazowej opłaty za wynajem.

Mimo okazanej nam serdecznej pomocy ze strony różnych środowisk, w tym PZPN-u i Ministerstwa Sportu, w postaci ofiarowanego sprzętu sportowego, nadal brakuje przede wszystkim pieniędzy. Sprzęt sportowy jest bardzo cenny, jednak bez niezbędnych funduszy klub dalej istnieć nie może.

Gorąco apelujemy do wszystkich, którzy podzielają ideę odrodzenia legendarnej lwowskiej drużyny. Chcemy kontynuować piękne tradycje polskiego sportu we Lwowie. Dla nas to nie są puste słowa. Niestety, mimo sukcesów sportowych i obiecujących początków, dalsze istnienie odrodzonego Lwowskiego Klubu Sportowego ?Pogoń? Lwów jest zagrożone. Tym razem nie przez agresję jak w roku 1939, lecz przez obojętność i brak realnej pomocy.

Nie tracimy jednak nadziei, że dzięki możliwej solidarności środowisk sportowych w Polsce uda się zebrać konieczną kwotę i ?Pogoń? Lwów będzie mogła dalej się rozwijać i kontynuować chlubne tradycje polskiego sportu we Lwowie.

Z wyrazami szacunku

Marek Horbań
Prezes LKS ?Pogoń? Lwów

Redakcja: sprawa jest poważna – SKLW zachęca do wpłacania każdej, nawet najmniejszej kwoty na podane poniżej konto:

BANK ŚLASKI
numer konta 75105012141000002277906018
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich
oddział Katowice ul. Warszawska 37

Tytuł przelewu: Na działalność LKS „Pogoń” Lwów

Wszystkie informacje o wsparciu kibiców Legii dla lwowskiego klubu oraz jego powodach znajdziecie pod hasłem „Lwów„.

Aktualizacja: w sklepie ABJ przy stadionie Legii, na ulicy Łazienkowskiej 6a, w hali Torwaru II są do nabycia szaliki-„cegiełki” na finansowe wsparcie klubu. UWAGA: do nabycia również przez internet.

Przedwojenny hymn Pogoni

5 ( komentarze )
mar 26, 2011
13:05
#1 benek :

Proponuję powtórkę akcji Niebiescy jak niebo ? czerwoni jak mak i sprzedaż szalików-cegiełek Pogoni Lwów. Myślę ,że odzew wśród braci będzie na 100%.Pamiętajmy,że to także nasza historia.

mar 26, 2011
14:02
#2 Redakcja :

Zrobione :)

kw. 1, 2011
09:37
#3 Kibic :

Akcja wspaniała, ale mam pytanko czy jak ktoś zakupi powyższy szalik i przyjdzie w nim na mecz to czy nie będzie ?niesłusznych pretensji? o noszenie innych barw niż Legijne lub nasze zgody.

kw. 1, 2011
10:02
#4 Redakcja :

Jeżeli kupisz szalik przed meczem i pójdziesz w nim na stadion, bez problemu. Ogólnie jednak wspieramy zasłużony klub. Nie mamy kontaktów z jego kibicami, więc generalnie przychodzimy w barwach Legii i jej zgód.

sie 8, 2017
16:38
#5 arturico :

Popieram gorąco i napewno wesprę tą szczytną inicjatywę :-)

Zostaw komentarz

Nazwa

E-mail

www

Poprzedni wpis
«
Nastepny wpis
»