lut
28

Szczecin: Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Ostatni weekend przyniósł nie tylko emocje sportowe. W dniu 27 lutego 2011 Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie zorganizowało obchody Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych (nowo ustanowione święto przypada na dzień 1 marca).

Autor: Redakcja w : Aktualności, Historia2 komentarze
lut
28

Maciek: „Dookoła świata”, czyli relacja z Cracovia – Legia

Wyjazd na mecz z Cracovią według ligowego terminarza zaplanowany był na koniec poprzedniego roku, jednak nagły atak zimy, spowodował, że odgórną decyzją Ekstraklasy, całą ligową kolejkę odwołano i przełożono.

Autor: Redakcja w : Aktualności4 komentarze
lut
27

Snopek: Historia ruchu kibicowskiego Legii część trzecia – zwolennicy czyli ówcześni fanatycy

W poprzedniej części zaprezentowaliśmy grupę kibiców zainteresowanych wyłącznie widowiskiem sportowym. Druga grupa była oczywiście uczuciowo związana z Legią, zawsze jej kibicowała niezależnie od czegokolwiek

Autor: Redakcja w : Foto, Historia0 (komentarze)
lut
26

Niedziela 16:00 trening wokalny + bonus

Nieznani Sprawcy zapraszają na kolejny trening wokalny. Jako bonus jest przewidziana pula biletów na wyjazd do Chorzowa. Po treningu, tradycyjnie, wszyscy chętni mogą pomóc w przygotowaniu oprawy

Autor: Redakcja w : Aktualności3 komentarze
lut
26

Po Cracovia – Legia

Do Krakowa wybrało się 687 kibiców Legii, 50 Zagłębia Sosnowiec oraz 13 Pogoni Szczecin – dzięki za wsparcie!. Dłuższa relacja wkrótce. Dzięki jp85.pl tradycyjnie możemy zapoznać się z bardzo bogatą galerią (81 zdjęć!) oraz filmikiem z dopingiem.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Video3 komentarze
lut
26

pomagamy@zyleta.info

W ostatnim czasie kibice Legii zaangażowali się w wiele akcji o wymiarze społecznym i charytatywnym. Wystarczy tylko przypomnieć legendarny już mecz z przyjaciółmi z Hagi, z którego dochód przekazany został Wojtkowi ?Legii? Wisińskiemu, koncert i aukcje dla innego naszego kibica ? Mariego

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW2 komentarze
lut
23

Wyjazd na mecz w PP z Ruchem – zapisy

Po Cracovii czeka nas kolejny wyjazd, 01.03. o 18:30 Legia gra z Ruchem Chorzów. W czwartek w pubie Ł3 między 16:00 a 19:00 odbędą się zapisy na ww. wyjazd. SKLW przeznacza 100 biletów do sprzedaży poza grupami kibicowskimi.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW5 komentarzy
lut
23

Pawełek: Koroniarze w Sto(L)icy cz. 4

Niżej czwarta część „Opowieści z dawnych lat”. Przypominamy o dosadnym języku Autora – osobom wrażliwym sugerujemy odpuszczenie tej lektury.
___________________________
Część 4

___________________________
Już mówię… dopadliśmy do naszej Łady. ” Gdzie jedziemy” – pytam…

Autor: Redakcja w : Aktualności, Wspomnienia6 komentarzy
lut
23

Snopek: Historia ruchu kibicowskiego Legii część druga – ówcześni „andrzeje”

Najciekawsze zostawiam na później, dlatego zacznę od grupy miłośników sportowej rywalizacji. Grupę tą na Legię ściągała oczywiście nadzieja na zobaczenie wspaniałego widowiska sportowego, jeżeli drużyna była na czele w ligowej tabeli, niemalże pewne było to, że na mecz z nią przyjdzie wielu ludzi.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Historia0 (komentarze)
lut
21

Halowy Puchar Fanów 2011 – podsumowanie

Za nami 3 edycja Halowego Pucharu Fanów. Swoje drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach wywalczyła Cosa Nostra, która po rozgrywkach grupowych nie była faworytem do wygrania turnieju. Chłopaki pokazali jednak charakter i zmobilizowali się na fazę pucharową a w samym finale pokonali swoich rywali z Ligi Fanów …

Autor: Redakcja w : Aktualności, Różne2 komentarze
lut
21

Wyjazd na Cracovię – kolejne info

Po wielu dniach starań, SKLW udało się uzyskać informacje dotyczące godzin przyjazdu i odjazdu pociągu na trasie Warszawa – Kraków oraz Kraków – Warszawa. Ze względu na prace remontowe podróż do Małopolski niestety potrwa dwukrotnie dłużej, niż powrót.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW6 komentarzy
lut
21

1916 Uśmiechów – spotkanie organizacyjne

Chętnych do pomocy w akcji kibiców Legii zapraszamy na jutrzejsze (22.02.) spotkanie, na godzinę 20:00 w Źródle. Prośba o potraktowanie sprawy poważnie i obecność osób, które rzeczywiście będą chciały wziąć udział we wspomaganiu domów dziecka.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW0 (komentarze)
lut
21

Krótka relacja z demonstracji na rzecz serbskiego Kosova

Zgodnie z zapowiedzią, przed treningiem wokalnym część uczestniczących w nim kibiców Legii wzięła udział w manifestacji popierającej stanowisko Serbii wobec rozbioru tego państwa usankcjonowanego przez tzw. ?społeczność międzynarodową?

Autor: Redakcja w : Aktualności, Foto, Video1 (komentarze)
lut
20

Drugi trening wokalny przed wiosną – foto

Jak zwykle, pełna fotorelacja na jp85.pl. Wyraźnie liczniejsza grupa kibiców, niż ostatnio trenowała legijne śpiewy przed rundą wiosenną. Nie zabrakło spontanicznie odpalanej pirotechniki. W tym samym czasie w Źródełku trwała impreza z udziałem kibiców Zagłębia Sosnowiec i Olimpii Elbląg. Wybrane fotki z treningu.

Autor: Redakcja w : Aktualności3 komentarze
lut
19

Snopek: Historia ruchu kibicowskiego Legii część pierwsza – wołyńskie początki

Analizując przedwojenne mecze Legii od strony trybun i widowni, postawiłem głównie na relacje prasowe, gdyż jest to najlepsze i właściwie jedyne źródło niezbędne do wyczerpania tematu. Nie było łatwo, ponieważ całą swoją uwagę dziennikarze poświęcali wydarzeniom boiskowym

Autor: Redakcja w : Historia, Różne1 (komentarze)
lut
19

TOP30 choreografii Legii Warszawa

Oto wyniki głosowania, które z inicjatywy Nieznanych Sprawców odbyło się na LFF. Kibice Legii wybierali najlepsze oprawy w historii ruchu kibicowskiego z Łazienkowskiej. Warto przypomnieć te choreografie – jest na co popatrzeć.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Foto, Różne2 komentarze
lut
19

Dystrybucja biletów na wyjazd do Krakowa

W najbliższy piątek Legia wyjazdowym meczem z Cracovią zainauguruje rundę wiosenną. Bilety na to spotkanie będzie można kupić w kasie nr 1 przy ul. Łazienkowskiej 3 w poniedziałek i wtorek w godzinach 11:00?19:00. Bilety kosztują 80 zł – cena obejmuje wejściówkę  (15 zł) oraz przejazd pociągiem specjalnym (65 …

Autor: Redakcja w : Aktualności10 komentarzy
lut
17

Trening wokalny – cd.

W najbliższą niedzielę, na dwa tygodnie przed derbami, odbędzie się trening wokalny nr 2. Po ostatnich udanych ćwiczeniach, na których stawiło się prawie 1000 osób, tym razem liczymy na jeszcze większą frekwencję.

Autor: Redakcja w : Aktualności5 komentarzy
lut
14

1916 Uśmiechów – pierwsza odsłona

W dniu wczorajszym pięcioro dzieci z Domu numer 9 w Warszawie, które nie wyjechały na ferie zimowe odbyło wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Kibice Legii oprowadzili je, prezentując ekspozycję. Po wycieczce dzieci zostały zaproszone na pizzę.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW3 komentarze
lut
14

Trening wokalny – relacja

W mroźne zimowe popołudnie blisko 1000 osób zamiast niedzielnej zamuły przed telewizorem wybrało wizytę na nowym obiekcie Legii. Kibole nie przyszli jednak podziwiać w akcji piłkarzy stołecznej drużyny

Autor: Redakcja w : Aktualności, Foto9 komentarzy
lut
13

Podziękowanie ze Lwowa

Miło nam poinformować, że na oficjalnej stronie Pogoni Lwów ukazało się podziękowanie Zarządu klubu dla kibiców Legii Warszawa, skierowane na ręce SKLW za finansowe wsparcie oraz promocję klubu ze Lwowa.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW2 komentarze
lut
11

1916 Uśmiechów

SKLW nawiązało współpracę z warszawskimi Domami Dziecka numer: 1, 9 oraz 16. W wyniku pisemnych i ustnych ustaleń będziemy pomagać ww. placówkom oraz organizować uczestnictwo ich podopiecznych w wydarzeniach organizowanych przez KP Legia Warszawa oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa „Sekcja Sympatyków”.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW0 (komentarze)
lut
11

Trening wokalny i pomoc przy oprawie (niedziela, 16:00 na Ł3)

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rundy wiosennej. Piłkarze Legii przygotowują się do niej w słonecznej Hiszpanii, co mamy nadzieję, że zaowocuje odzyskaniem mistrzowskiego tytułu. My, jako kibice, swoje mistrzostwo udowadnialiśmy już wielokrotnie.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Różne7 komentarzy
lut
9

Wyjazdy niepełnosprawnych kibiców

Przerwa zimowa to okres kibicowskiej nudy i wyczekiwania na start rozgrywek. Już niedługo ruszy wiosenna runda, a my ruszymy na kibicowski szlak. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze, zarówno te w Warszawie, jak i wyjazdy. Wśród nas na tę wiosnę kibicowską czeka też, dobrze wszystkim znana, grupa chłopaków na wózkach …

Autor: Redakcja w : Aktualności, Informacje SKLW1 (komentarze)
lut
8

Zasady na Żylecie – oflagowanie

Drodzy Kibice,
Za nami pierwsza runda na nowej Żylecie. W trosce o coraz lepszą organizację ruchu kibicowskiego na naszej trybunie, opracowaliśmy dla Was przed początkiem trwającego sezonu ?Regulamin Żylety?. Dziś, bogatsi o kilkumiesięczne doświadczenia związane z poznaniem specyfiki nowego obiektu, pragniemy przedstawić Wam szereg ustaleń dotyczących oflagowania trybuny

Autor: Redakcja w : Aktualności, Stadion10 komentarzy
lut
6

Pawełek: Koroniarze w Sto(L)icy cz. 3

Niżej trzecia część „Opowieści z dawnych lat”. Przypominamy o dosadnym języku Autora – osobom wrażliwym sugerujemy odpuszczenie tej lektury.
___________________________
Część 3

___________________________
W miarę powiększania się sterty butelek i puszek – Marta tak kombinowała, żeby znaleźć się jak najbliżej Popiela.

Autor: Redakcja w : Wspomnienia5 komentarzy
lut
6

Aukcja grupy ZWL

Grupa ZWL, w porozumieniu z innymi grupami kibiców Legii Warszawa, pragnie przedstawić Wam kolekcję gadżetów, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na organiznowaną wspólnie akcję „Szkoła” (szczegóły o akcji wkrótce).

Autor: Redakcja w : Aktualności, Różne2 komentarze
lut
5

Kolejne cegiełki na Pogoń Lwów – oficjalna zgoda klubu

W dniu wczorajszym w rozmowie telefonicznej z prezesem Markiem Horbaniem przedstawiciel OFMC uzyskał zgodę na wypuszczenie linii pamiątek Pogoni nawiązującej do legendarnego hasła tego klubu „NIEBIESCY JAK NIEBO – CZERWONI JAK MAK”.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Historia6 komentarzy
lut
4

Zaproszenie: 20.02., demonstracja „Kosovo je Srbija!”

W chwili oderwania tej prowincji od Serbii, polskie stadiony stały się jednym z miejsc, w których najmocniej protestowano przeciwko usankcjonowaniu przez „społeczność międzynarodową” rozbioru tego państwa.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Foto, Różne, Video3 komentarze
lut
1

Łukasz (D.L.): PatoLegia, czy psikus?

Patologia na wyjazdach – to stale przewijający się temat. Na stronach w sieci, na forach, a także na samych dworcach, w pociągach i na sektorach. Garść osób wkłada mnóstwo energii w to by mecz naszej Legii różnił się od sobotniej dyskoteki bądź imprezy plenerowej przypominając o zostawieniu trunków w domach.

Autor: Redakcja w : Aktualności, Felietony, Różne24 komentarze